Przejdź do treści głównej

Odliczamy godziny do otwarcia Pol’and’Rock Festival!

autor(ka): Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
2018-08-02, 12:46
Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem/ fot. Lucyna Lewandowska
Zaledwie kilka godzin dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia 24. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata – Pol’and’Rock Festival. Część atrakcji już jest dostępna dla uczestników wydarzenia, których z godziny na godzinę przybywa w Kostrzynie nad Odrą.

Choć to dopiero jutro o godz. 15.00 Jurek Owsiak uroczyście otworzy kolejną edycję festiwalu, kostrzyńskie pole zapełnia się uczestnikami, a do ich dyspozycji jest już część atrakcji i udogodnień przygotowanych przez partnerów. W poniedziałek swoje podwoje otworzył Lidl, który po raz kolejny zaprasza na zakupy i do strefy relaksu. Działa również punkt depozytowy w strefie mBank oraz Miasteczko Leszka, w którym na festiwalowiczów czekają m.in. warsztaty recyklingu, występy zespołów i strefa proszków holi. Rozpoczęła się także akcja poboru krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, rokrocznie ciesząca się ogromnym zainteresowaniem.

Za nami są już też pierwsze koncerty na Scenie Viva Kultura i spotkanie z Jackiem Fedorowiczem na Akademii Sztuk Przepięknych.

Jak zwykle mocnym punktem programu ASP są warsztaty i aktywności aranżowane przez rozmaite organizacje pozarządowe i instytucje, których w tym roku będzie aż 75, m.in. Polska Akcja Humanitarna, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Projektor - wolontariat studencki.

Jak przystało na 1 sierpnia, Jurek Owsiak z festiwalową społecznością uczcił rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Punktualnie o 17.00 uczestnicy wydarzenia zgromadzili się przed Dużą Sceną, skąd popłynęły dźwięki syreny alarmowej. To była piękna, bardzo uroczysta chwila, pokazująca jak istotna jest pamięć o poległych.

Równolegle do uruchamiania kolejnych atrakcji, końcowi dobiegają prace związane z przygotowaniem infrastruktury i zabezpieczeniem wydarzenia. Ostatnie dni to m.in. odprawa Pokojowego Patrolu, czyli ponad 1000 osób stanowiących podstawę zabezpieczenia festiwalu, oraz ćwiczenia Medycznego Patrolu.

Od kilku lat wśród uczestników wydarzenia promowane są rozwiązania ekologiczne. W tym roku zachęcamy do udziału w akcji Zaraz Będzie Czysto. W jej ramach na terenie festiwalu rozmieszczono ponad 30 punktów odbioru śmieci, które następnie poddane zostaną recyklingowi, a także przygotowano kilkadziesiąt tysięcy worków na odpady, które będą rozdawane festiwalowiczom.


Źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Organizator:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Adres:

Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 852 32 14

Faks:

22 852 07 52

E-mail:

wosp@wosp.org.pl

Www:

http://www.wosp.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • rozrywka
  • wolontariusze