Przejdź do treści głównej

Galeuropa: praktykanci z Hiszpanii w Waszych organizacjach

autor(ka): Dariusz Stawik
2018-08-01, 11:13
użytkownik
Zastanawiacie się nad tym, by powiększyć zespół Waszej organizacji? Jesteście otwarci na współpracę z obcokrajowcami? Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach organizuje praktyki dla młodzieży z Hiszpanii - jeśli chcielibyście zaangażować u siebie praktykantów, zgłoście się!

Od początku września do końca listopada 2018 będziemy w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach gościć czworo praktykantów z Hiszpanii. To osoby od 18. do 30. roku życia, wchodzące na rynek pracy lub z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Szukamy dla czwórki Hiszpanów miejsc pracy na trzy miesiące. Mogą się do nas zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, a także firmy, aczkolwiek organizacje i instytucje będziemy traktować priorytetowo.

Organizacja Xeracion – lider projektu z Galicji – prowadzi aktualnie nabór osób chętnych na praktyki. Nie mamy jeszcze informacji o wykształceniu oraz umiejętnościach praktykantów (w tym poziomie znajomości języka angielskiego), jednak Wasza organizacja może określić swoje wymagania wobec kandydatów w formularzu zgłoszeniowym. Co ważne – nie ponosicie żadnych kosztów zaangażowania praktykantów. Będą mieli zorganizowane zakwaterowanie, wyżywienie, kurs językowy. Dostaną także kieszonkowe.

Zgłoszenia

Jeśli Wasza organizacja jest zainteresowana udziałem w projekcie i przyjęciem praktykantów, prosimy o wypełnienie formularza online do 6 sierpnia. Następnie będziemy łączyć kandydatów na praktykantów z organizacjami – jeśli Hiszpanie będą zainteresowani Waszą ofertą i będą spełniać Wasze wymagania określone w formularzu, zaproponujemy Wam współpracę.

Wymagania wobec organizacji:

  • zapewnienie miejsca pracy w Katowicach lub okolicy (max. 30 minut drogi komunikacją miejską z centrum Katowic),
  • zorganizowanie ciekawych zadań dla praktykantów obejmujących 100 godzin pracy miesięcznie,
  • wybór opiekuna praktyk – osoby z komunikatywną znajomością języka angielskiego lub hiszpańskiego, która będzie udzielała niezbędnego wsparcia i wskazówek dla praktykanta, jak również osoba kontaktowa dla nas.

Korzyści dla organizacji:

  • “świeża krew” w zespole,
  • doświadczenie współpracy z pracownikiem z innego kraju,
  • brak kosztów związanych z wynagrodzeniem praktykanta.

Kontakt

Jeśli macie jakieś pytania i wątpliwości związane z projektem, prosimy o kontakt z Dariuszem Stawikiem: .

Galeuropa

Galeuropa to projekt, którego inicjatorem i liderem jest organizacja Xeracion z Hiszpanii. Jego uczestnikami są młodzi mieszkańcy Galicji, którzy wyjeżdżają na trzymiesięczne praktyki zagraniczne. Wyjazd ma pomóc im w rozwijaniu umiejętności miękkich, przydatnych na rynku pracy. W tegorocznej edycji Galeuropa w sumie kilkunastu Hiszpanów wyjedzie na praktyki do Włoch, WIelkiej Brytanii oraz Polski. Regionalne Centrum Wolontariatu jest partnerem projektu.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu
Organizator:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu

Adres:

Warszawska 19, 40-009 Katowice, woj. SL

Tel.:

502771669

E-mail:

katowice@wolontariat.org.pl

Www:

http://www.slaskie-wolontariat.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • kadry, zespół, zatrudnienie
  • rozwój zawodowy
  • władze organizacji