Przejdź do treści głównej

Gmina Augustów „Wakacje inne niż wszystkie - 2018” [relacja]

autor(ka): Ryszard Młodzianowski
2018-08-01, 10:13
użytkownik
Projekt wakacyjny "Wakacje inne niż wszystkie 2018”, zrealizowano od 8 do 20 lipca 2018 roku. Zajęcia odbywały się w placówkach kultury na terenie Gminy Augustów w Netcie Folwark, Jeziorkach i Rutkach. Dzieci w czasie letnich wakacji przez dwa tygodnie lipca pod opieką instruktorów, aktywnie spędzały wakacyjny czas i nie narzekały na nudę. W tym roku działaniem objęto ponad 60-cioro dzieci z gminy Augustów.

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne od 2009 roku organizuje letni wypoczynek dzieciom w wieku 8-14 lat z terenu Gminy Augustów. Projekt wakacyjny ,,Wakacje inne niż wszystkie 2018”, zrealizowaliśmy od 8 do 20 lipca 2018 roku. Zajęcia odbywały się w placówkach kultury na terenie Gminy Augustów w Netcie Folwark, Jeziorkach i Rutkach. Dzieci w czasie letnich wakacji przez dwa tygodnie lipca pod opieką instruktorów, aktywnie spędzały wakacyjny czas i nie narzekały na nudę. W tym roku naszym działaniem objęliśmy ponad 60-cioro dzieci z naszej gminy.

W czasie trwania zajęć wakacyjnych dzieci oprócz wypoczynku miały zorganizowane pogadanki edukacyjne i warsztaty taneczne. Zorganizowaliśmy zajęcia min. profilaktyczne, edukacyjne, o bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku, integracyjne poprzez taniec oraz zajęcia świetlicowe, plastyczne i sportowe. Dzieci w każdej z placówek miały zorganizowane warsztaty taneczne, poprowadzone przez panią Halinę Poźniakowską, kierownika zespołu „Bystry” z Augustowa. Naszym podopiecznym podobały się zajęcia prowadzone przez instytucje, które włączyły się w nasze działanie. Do naszego działania w tym roku po raz kolejny dołączyło PKO Bank Polski/Oddział 1 w Augustowie, Powiatowa Komenda Policji w Augustowie oraz Państwowa Inspekcja Pracy w Suwałkach.

Podczas spotkań z przedstawicielami banku dzieci, dowiedziały się w ciekawy i przystępny sposób wszystkiego co dotyczy obiegu pieniądza. PKO Bank Polski przygotował, także konkurs „Maskotka PKO”, z cennymi nagrodami.

Na zakończenie pierwszego tygodnia dzieci wybrały się w Rejs Doliną Rospudy. W czasie rejsu towarzyszyła nam, Pani Barbara Ostaszewska, inicjatorka rzeźby Goła Zośka i jednocześnie autorka książki o Gołej Zośce. Goła Zośka to oddalony od miasta o kilka kilometrów półwysep nad jeziorem Rospuda. Z miejscem tym związanych jest kilka legend o córce miejscowego leśnika. W czasie rejsu dzieci oraz dorośli z zainteresowaniem wsłuchiwali się w historię związaną z tym magicznym miejscem, opowiedzianą przez Panią Barbarę Ostaszewską. Tradycyjnie uczestnicy wycieczki rzucali na wodę, polne kwiaty, które są związane z legendą o młodej dziewczynie o imieniu Zosia.

W drugim tygodni dzieci biorące udział w projekcie ,,Wakacje inne niż wszystkie 2018”, miały szansę sprawdzić, czy film Iniemamocni 2 , ma szansę stać się hitem wakacji? Powróciła do nas wyjątkowa rodzinka superbohaterów. Jak myślicie, bardzo się zmienili? Co słychać u Iniemamocnych? Helen robi karierę zawodową w lidze antyprzestępczej, a Bob zajmuje się w domu dziećmi. Mały Jack-Jack pokazuje coraz więcej nadprzyrodzonych zdolności. I w tej sielance pojawia się szwarccharakter! Zaczyna się ostra jazda, w której musi wziąć udział cała rodzina, tylko jak tego dokonać? Jak się okaże, to nie takie proste. Od premiery pierwszej części minęło 14 lat! Dobra akcja, fantastyczne żarty i oczywiście super fabuła. A Jack-Jacka pokochany od pierwszej sceny. To komentarze dzieci po filmie. Po seansie był czas na wspólne „lody dla ochłody” i tradycyjne zdjęcie przy Kolumnie króla Zygmunta II Augusta, która powstała w roku 2007, z okazji jubileuszu 450–lecia nadania praw miejskich Augustowa.

Dwutygodniowe zajęcia podsumowaliśmy wyjazdem na „Festynem integracyjny” do Rutek. Na spotkaniu dzieci zaprezentowały taniec zwany Belgijką. Belgijka to taniec integracyjny, taniec zwany belgijką wychodzi naprawdę wszystkim, a im więcej osób decyduje się go zatańczyć w kole, tym bardziej spektakularnie wygląda. Po tańcu wszyscy udali się po „pyszności” , które przygotowały panie ze Stowarzyszenia Rutki. Na zakończenie zostały wręczone nagrody i upominki za udział konkursach „Maskotka PKO” i „Pocztówka z wakacji inne niż wszystkie”.

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne zrealizowało projekt ,,Wakacje inne niż wszystkie 2018” w celu podniesienia bezpieczeństwa i zapewnienia wypoczynku dzieciom z Gminy Augustów w czasie letnich wakacji. Projekt był kontynuacją idei organizowania wakacyjnego czasu w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Augustowie, Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W nasze działanie włączyło się Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów - Filia w Netcie Folwark w Rutkach oraz Stowarzyszenie Rutki i Świetlica w Jeziorkach. Chcemy podziękować wszystkich, którzy włączyli się w realizację projektu, a w szczególności: PKO Bank Polski/Oddział 1 w Augustowie, Stowarzyszeniu Rutki, Szkole Podstawowej w Rutkach, Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie, Powiatowej Komedzie Policji w Augustowie, Państwowej Inspekcji Pracy w Suwałkach, Krix Bus Krzysztofowi Wyszyńskiemu oraz Europa -Busy Krzysztofowi Wasilewskiemu, Żegludze Augustowskiej i Kinu Iskra w Augustowie. W imieniu dzieci bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w realizację naszego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne
Organizator:

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • edukacja pozaformalna
  • rekreacja
  • sport
  • wychowanie