Przejdź do treści głównej

Znamy polskiego zwycięzcę konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego

autor(ka): Fundacja WWF Polska
2018-07-24, 16:46
Rolnikiem Roku regionu Morza Bałtyckiego, w edycji krajowej w Polsce w 2018 r. został Krzysztof Kowalski z województwa mazowieckiego
W organizowanym przez WWF, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, konkursie na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego, w edycji krajowej w Polsce w 2018 r. zwyciężył pan Krzysztof Kowalski z województwa mazowieckiego, który wraz ze swoją rodziną prowadzi gospodarstwo konwencjonalne w sposób przyjazny środowisku morskiemu.

Za zwycięstwo w edycji krajowej konkursu pan Krzysztof otrzymuje nagrodę w wysokości 1 000 euro. W edycji międzynarodowej konkursu, której finał planowany jest w październiku br., rolnik zawalczy o 10 000 euro.

Jury konkursu, złożone z przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przedstawicieli Fundacji WWF Polska, brało przede wszystkim pod uwagę zrównoważone podejście Pana Kowalskiego w prowadzeniu gospodarstwa, które przyczynia się do ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu i fosforu.

II miejsce oraz nagroda w wysokości 500 euro zostały przyznane pani Kamili Kasperskiej, która prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne „Anielskie Ogrody” w województwie lubuskim.

III miejsce oraz nagrodę w wysokości 300 euro otrzymali państwo Barbara i Bartosz Idczakowie prowadzący gospodarstwo ekologiczne „Lawendowa Osada” w województwie pomorskim.

Celem konkursu na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego jest promowanie praktyk ograniczających odpływ biogenów (związków azotu i fosforu) z gospodarstwa do wód – praktyk, które przyczyniają się do zmniejszenia eutrofizacji, ograniczenia zakwitów sinic oraz powstawania martwych stref w Morzu Bałtyckim.

Zachęcamy wszystkich właścicieli gospodarstw rolnych znajdujących się w zlewisku Bałtyku do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj:

https://www.wwf.pl/rolnikroku.


Źródło: Fundacja WWF Polska
Organizator:

Fundacja WWF Polska

Adres:

Mahatmy Gandhiego 3, 02-645 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 849 84 69

E-mail:

kontakt@wwf.pl

Www:

http://www.wwf.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • rolnictwo
  • zasoby wodne