Przejdź do treści głównej

Czy doceniasz swoich wolontariuszy?

autor(ka): Katarzyna Zygnerska
2018-07-24, 12:01
użytkownik
Czy uważasz, że wolontariusze działający w Twojej organizacji czują się docenieni? Ostatnio spotkaliśmy się z opinią, że wolontariusze powinni się znaleźć i zrobić to, co do nich należy. Koniec, kropka. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że nie dotyczy to wszystkich, ale postanowiliśmy pochylić się nad tym tematem i sprawdzić, co da się zrobić.

Często pozyskanie wolontariuszy nie jest łatwe. Żyjemy w coraz bardziej zabieganym świecie i ciężko jest znaleźć chwilę na to, aby nawet przez chwilę zając się czymś innym. Dotyczy to zarówno dorosłych osób, jak i dzieci, które w natłoku obowiązków pozaszkolnych nie mają już siły na dodatkowe aktywności.

Jednym z elementów, który wydaje się być pominiętym w komunikacji z wolontariuszem są podziękowania. Oczywiście zakładamy, że po skończonej pracy pada słowo "dziękuję", ale uważamy, że to za mało. Do podtrzymania dobrych relacji warto zastanowić się, co jeszcze możemy zrobić.

Na naszym blogu e-wolontariat.pl stworzyliśmy artykuł, w którym znajdziecie 6 pomysłów, w jaki sposób podziękować wolontariuszowi po skończonej pracy. Przełoży się to zapewne na dobre relacje, a może nawet powrót wolontariusza do Twojej organizacji.

Jeśli znacie jakieś dobre praktyki podczas współpracy z wolontariuszami, koniecznie napiszcie w komentarzu. Na pewno jest dużo więcej sposobów, aby podziękować nie ponosząc nadmiernych kosztów. Stwórzmy razem listę dobrych praktyk!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: E-wolontariat
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kadry, zespół, zatrudnienie
  • wolontariat
  • wolontariusze