Przejdź do treści głównej

Nowa jakość tworzenia polityk publicznych w powiecie koszalińskim

autor(ka): Agata Szewczyk
2018-07-20, 14:23
archiwalne
Gminy uczestniczące w projekcie
Gminą Sianów razem z Gminą Manowo i Gminą Będzino rozpoczęły realizację przedsięwzięcia pt. „Nowa jakość tworzenia polityk publicznych w Powiecie Koszalińskim”. To innowacyjny projekt, ma ponadgminny charakter i otwartą formułę zapraszającą przedstawicieli organizacji pozarządowych (klubów sportowych, OSP, fundacji i stowarzyszeń) do wspólnych wydarzeń, szkoleń i promocji III sektora w powiecie koszalińskim.

W jednym czasie w 3 gminach będą realizowane działania, aktywizujące mieszkańców i organizacje pozarządowe. Powołane zostaną zespoły robocze, których celem będzie analiza istniejących aktów prawnych w zakresie współpracy z samorządami oraz działania wprowadzające nowe/ulepszone rozwiązania prawne.

Wszystkie NGO`s otrzymają wsparcie szkoleniowe i doradcze m.in. z pozyskiwania środków zewnętrznych i tworzenia ofert, wdrożenia przepisów RODO, usług w zakresie księgowości, rozliczania projektów oraz działań promocyjnych.

Na terenie Sianowa utworzono Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych. To miejsce przyjazne NGOs i grupom inicjatywnym, funkcjonujące od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, otwarte dla NGOs z terenu 3 gmin.

Zaplanowano również wiele wydarzeń integrujących NGOs. oraz promujących w świadomości mieszkańców podejmowane przez nie inicjatyw Najważniejsze z nich to: Powiatowe Tragi Organizacji Pozarządowych oraz album stanowiący wizytówkę III sektora w powiecie koszalińskim, poświęcony działaniom i potencjałom NGOs.

Informacje nt . projektu dostępne są na www.fundacja-roefs.pl oraz na profilu Fb Fundacji ROEFS, a także w Referacie Rozwoju UGiM Sianów.

Wszystkie zainteresowane NGOs zapraszamy do kontaktu i współpracy!!!


Miejsce: Powiat Koszaliński
Data wydarzenia: od 2018-07-20 do 2018-07-31
Organizator:

Fundacja Rozwój Obywatele Edukacja Finanse Społeczeństwo

Adres:

Borzysław 17b, 78-220 Borzysław, woj. ZP

Tel.:

505 141 514

E-mail:

biuro@fundacja-roefs.pl

Www:

http://fundacja-roefs.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • partnerstwo
  • partycypacja
  • współpraca z administracją