Przejdź do treści głównej

Start-upy dla demokracji [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-07-19, 03:00
użytkownik
Świat start-upów oraz innowacji zdaje się dominować języki ludzi, którzy wspierają nowoczesną gospodarkę. Każdy chce zainwestować w nowego Google'a czy Facebooka. Jednak start-upy nie zawsze nastawione są tylko na działania czysto komercyjne. Coraz częściej, w szczególności w Dolinie Krzemowej, chcą one realnie zmienić świat na lepsze.

Nowe firmy technologiczne, w tym przede wszystkim media społecznościowe, nie mają czystego sumienia, jeśli chodzi o poprawianie stanu demokracji na świecie. Fake newsy, rozpowszechnianie fałszywych informacji, wycieki danych, sprzedawanie informacji o swoich użytkownikach – to tylko niektóre grzechy dawnych start-upów, które źle wpływają na wizerunek całej branży.

Jednak nie wszystkie firmy z Doliny Krzemowej zgadzają się na taki stan rzeczy. Poprzez swoje innowacyjne rozwiązania chcą oddać w ręce swoich użytkowników lepszą i sprawniej działającą demokrację. Taką, w której, dzięki technologii, głos obywateli i obywatelek ma jeszcze większą siłę.

Na naszej infografice możecie się Państwo zapoznać z kilkoma start-upami, które chcą działać dla demokracji w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowanie warto przyjrzeć się im bliżej, kibicować w spełnianiu ich misji, a może także zainspirować się do własnych działań?

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org

 


Pliki do pobrania

Źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • demokracja
  • nowe technologie