Przejdź do treści głównej

W pole sztuki weszło 3350 osób ‌ [relacja]

autor(ka): Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
2018-07-11, 15:26
17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii za nami. W pole sztuki weszło z nami aż 3350 osób, które odwiedziły trwającą 9 dni wystawę finałową w Muzeum nad Wisłą.

Zachęcamy do obejrzenia RELACJI FILMOWEJ z wernisażu wystawy finałowej. Wysoki poziom 25 prac finałowych i wyjątkowa przestrzeń wystawiennicza przyciągnęły tłumy zwiedzających, artystów, a także profesjonalnych krytyków. Tegoroczne burzliwe obrady jury wyłoniły aż 5 laureatów, po raz pierwszy przyznając dwie nagrody specjalne - Nagrodę Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz Nagrodę Jury.

Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć prac finałowych na wystawie w Muzeum nad Wisłą, przygotowaliśmy specjalny SPACER 3D po ekspozycji. To doskonały sposób na zapoznanie się z propozycjami młodych twórców bez wychodzenia z domu.

Polecamy jeszcze wywiad na łamach Tygodnika POLITYKA z tegorocznym laureatem Nagrody Głównej konkursu APH, Mateuszem Sarzyńskim, który już wkrótce rozpocznie swój miesięczny pobyt rezydencyjny w światowej stolicy sztuki nowoczesnej - Nowym Jorku. Młody artysta, który rocznie tworzy ponad 300 prac, opowiada między innymi o swoich inspiracjach i o tym, jakie ma pomysły na przyszłość.

Zakończenie 17. edycji konkursu to dla Fundacji APH czas na podsumowania i nowe wyzwania. Wyjątkowość naszego projektu polega bowiem właśnie na tym, że artystyczna podróż - nasza i naszych finalistów oraz laureatów - trwa przez cały rok. Młodych twórców wysyłamy w świat. Ich prace również są w podróży - prezentujemy je w galeriach w całym kraju, gdzie pokazywane są szerokiej publiczności.


Źródło: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
Organizator:

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

Adres:

Hestii 1, 81-731 Sopot, woj. PM

Tel.:

22 841 09 94

E-mail:

artystycznapodroz@ergohestia.pl

Www:

http://www.artystycznapodrozhestii.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka