Przejdź do treści głównej

Brak porozumienia? Konkurs na operatora Funduszy Norweskich otwarty na nowo

autor(ka): Ignacy Dudkiewicz, ngo.pl
2018-07-09, 14:52
Grafika: Grzegorz Laszuk
Jeden konkurs na operatora nowej edycji Funduszy Norweskich dla polskich organizacji nie wystarczył. Nabór został ponownie otwarty – potrwa do 1 września.

Poprzedni konkurs, ogłoszony pod koniec lutego 2018 roku po długich negocjacjach między stronami norweską oraz polską, miał doprowadzić do wyłonienia operatora krajowego funduszy dla organizacji pozarządowych w Polsce. Nabór trwał do 27 kwietnia. Z informacji, jakimi dysponujemy, wynika, że ofertę złożyło kilka koalicji organizacji.

Szybko zaczęły pojawiać się doniesienia, że wybór zwycięzcy konkursu będzie trudny, a między stronami doszło do daleko idącej różnicy zdań. Pojawiały się nawet sugestie, że w przypadku braku porozumienia, czyli w sytuacji, w której głos decydujący należałby ostatecznie do darczyńców, polski rząd byłby gotów zrezygnować z dużej części lub całości środków przekazywanych w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Ostatnie decyzje zdają się potwierdzać, że negocjacje są trudne i nie przynoszą na razie rezultatu. W związku z tym, zgodnie z regulaminem, który w przypadku braku wyboru operatora zakłada ponowne otwarcie naboru, Biuro Mechanizmu Finansowego w Brukseli, obsługującego Fundusze Norweskie, ogłosiło, że konkurs został przedłużony i potrwa do 1 września do godziny 17.

Więcej informacji można znaleźć na stronie eeagrants.org.


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 18

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz O! To chyba tak jak poprzednio? ~Michał 10.07.2018, 08:15 O ile sobie przypominam poprzednio też konkursy dla NGO z Funduszy EOG były opóźnione i w konsekwencji skrócone bo się operatorzy między sobą procesowali, Batory z Ecrysem czy jakoś tak, proszę mnie poprawić. Swoją drogą jakbym miał wybierać między operatorem co to wie wszystko o ngosach w Polsce a operatorem który jest techniczny, profesjonalny i działa sprawnie i szybko, to wolę jednak to drugie. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • państwo, polityka
  • wspieranie organizacji