Przejdź do treści głównej

Społeczna moc Internetu Rzeczy [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-07-04, 06:21
użytkownik
Internet Rzeczy wdarł się do naszego życia, gdy nawet nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy z jego istnienia. Opaski na nadgarstku z sensorami pomagają nam w ćwiczeniach, a dzięki płatnościom zbliżeniowym na komórce coraz rzadziej nosimy ze sobą portfele. Nie działa on jednak tylko i wyłącznie dla naszej wygody – technologia ta zmienia świat na lepsze, a nawet pozwala ratować życia.

Jak każda inna technologia, Internet również ewoluuje. Wynika to zarówno z nowych urządzeń, które całkowicie zmieniają sposób, w jaki korzystamy z sieci, jak i też z ludzkiej kreatywności. Wciąż poszukuje się nowych sposobów, w jakie możemy korzystać z globalnej komunikacji. Coraz częściej słyszymy również o „Internecie rzeczy”. Cóż to takiego?

W słownikowym ujęciu nazwa ta oznacza „globalną infrastrukturę dla społeczeństwa informacyjnego, która umożliwia zaawansowane usługi, dzięki połączeniu (zarówno fizycznym, jak i wirtualnym) ze sobą rzeczy. Jest ona oparta na istniejących i ewoluujących technologiach komunikacyjnych, jak i wymianie informacji”. Nieco prostszym językiem, oznacza to, iż różnorakie maszyny i sensory podłączone do sieci „rozmawiają” ze sobą, aby przynieść nam zupełnie nowe możliwości.

Internet Rzeczy spotyka się również z coraz większym zainteresowaniem ze strony organizacji pozarządowych. W krajach rozwijających się pomaga on ochronie zdrowia i rolnictwu, natomiast na Zachodzie odmienia od życie miejskie poprzez tworzenie tak zwanych "inteligentnych metropolii".

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org.

 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia
  • klimat
  • nowe technologie
  • ochrona zdrowia
  • rolnictwo