Przejdź do treści głównej

Zawód dietetyk coraz bardziej poszukiwany

autor(ka): Karolina Wróblewska
2018-06-28, 13:35
użytkownik
Od kilkunastu lat zawód dietetyka cieszy się coraz większą popularnością. Można to zaobserwować zarówno ze strony osób poszukujących dietetyków, czyli chcących skorzystać z takich usług. Jak i również patrząc na zainteresowanie kursami dietetyki czy studiami w tym kierunku. Z roku na rok liczba dietetyków na naszym rynku gwałtownie rośnie. Jakie są tego powody?

Moda na odchudzanie

Na przestrzeni lat kanony piękna uległy drastycznej zmianie. Dziś modne jest „bycie fit”. Szczupła i wysportowana sylwetka, niczym modelki z wybiegu, jest dla wielu priorytetowym celem. Wiele osób stara się to osiągnąć na własną rękę, jednak nie jest to łatwe. Prędzej czy później potrzebna jest pomoc dietetyka. W związku z tym na rynku rośnie zapotrzebowanie na dietetyków, szczególnie tych posiadających wysokie kwalifikacje. Z drugiej strony dietetykiem można byś samym dla siebie. Ukończeniu kursu dietetyki nie koniecznie musi wiązać się z rozpoczęciem prowadzenia poradnictwa żywieniowego. Jest to doskonały sposób, aby dowiedzieć się jak w swoim życiu wprowadzić zmiany i prowadzić zdrowy tryb życia, a przy okazji zrzucić kilka zbędnych kilogramów, bez uszczerbku na zdrowiu poprzez stosowanie niebezpiecznych diet czy głodówek.

Choroby cywilizacyjne........

Ciąg dalszy pod adresem http://www.akademiadietetyki.pl/zawod-dietetyk/


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Akademia Dietetyki
Miejsce: Akademia Dietetyki, Jaracza 36 B/3, 90-252 Łódź, woj. łodzkie
Organizator:

Fundacja Rozwoju Kapitału Ludzkiego

Adres:

Jaracza Stefana 36 B/3, 90-252 Łódź, woj. łódzkie

Tel.:

42 637 23 73

E-mail:

biuro@akademiadietetyki.pl

Www:

http://www.akademiadietetyki.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • ochrona zdrowia
  • rozwój zawodowy