Przejdź do treści głównej

Tygrysy uczą się jazdy na rolkach i... historii swojej Małej Ojczyzny [relacja]

autor(ka): Leszek Niemczyk
2018-06-27, 18:13
użytkownik
In-line hokej to innowacyjny program aktywizacji dzieci i młodzieży do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Grupa hokejowa Tygrysy realizowała zajęcia sportowe na rolkach. Celem projektu było pokazanie dzieciom oraz młodzieży, iż można mieć pasje nie związane z dzisiejszym cyfrowym światem rozrywki. Chodzi o pokazanie, jaką pasją może być hokej i że wcale nie jest tak, że to sport zdeterminowany porą roku oraz warunkami i infrastrukturą.

In-line hokej to innowacyjny program aktywizacji dzieci i młodzieży do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Grupa hokejowa Tygrysy realizowała zajęcia sportowe na rolkach. Celem projektu było pokazanie dzieciom oraz młodzieży, iż można mieć pasje nie związane z dzisiejszym cyfrowym światem rozrywki. Chodzi o pokazanie jaką pasją może być hokej i że wcale nie jest tak, że to sport zdeterminowany porą roku oraz warunkami i infrastrukturą miasta (lodowisko).

Organizatorzy chcieli pokazać dzieciakom, że jeśli człowiek ma pasję to może ją realizować zawsze niezależnie nawet od pory roku. Doskonaląc naukę jazdy na rolkach uczestnicy odwiedzili miejsca pamięci związane z Powstaniem Wielkopolskim. W tym celu zostały zorganizowane dwie wycieczki (na rolkach), a na miejscu spotkania czekał na rolkarzy historyk, który przybliżył historię regionu. Razem z Powiatem Gostyńskim i Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu obchodzono 100. lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pamiętamy na sportowo!!!

Treningi odbywały się w okresie maj - czerwiec, prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów hokeja na lodzie. Zajęcia współfinansowane były przez Powiat Gostyński.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu
Miejsce: Gostyń
Organizator:

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu

Adres:

Tuwima 44, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

655 720 594

E-mail:

stowarzyszenie@zsz-gostyn.com.pl

Www:

http://www.stowarzyszenie.zsz-gostyn.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja obywatelska
  • historia
  • młodzież
  • sport, wypoczynek