Przejdź do treści głównej

Drony w akcji... humanitarnej [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-06-28, 03:41
użytkownik
Bezzałogowe statki powietrzne, zwane popularnie dronami, podbijają nasze przestworza. Zdjęcia z powietrza w czasie dużych imprez masowych robią furorę, a korporacje jak np. Amazon planują wykorzystać te maszyny do jak najszybszego dostarczania paczek do klientów. Zastosowanie komercyjne to jednak nie wszystko – technologia dronów już dzisiaj pomaga w ratowaniu życia w czasie sytuacji kryzysowych.

Szwajcarska organizacja pozarządowa The Swiss Foundation for Mine Action przeprowadziła badania na temat tego, w jaki sposób na całym świecie używa się dronów przy różnego rodzaju akcjach humanitarnych. Raport jest bardzo interesujący, a na naszej infografice możecie się Państwo zapoznać w wielkim skrócie z jego wnioskami.

Co ciekawe, w raporcie pracownicy różnego rodzaju organizacji charytatywnych mieli okazję podzielenia się swoją szczerą opinią na temat tej technologii. Większość z nich była pozytywnie nastawiona do dronów, ale część z nich zauważyła kilka niebezpieczeństw, w postaci chociażby złej opinii w wielu krajach, gdzie te maszyny mają zastosowanie głównie militarne.

Z roku na rok drony mogą zarówno lecieć coraz dalej bez żadnego międzylądowania, są coraz bardziej dokładniejsze, jak i też mogą unieść coraz cięższe rzeczy. W Polsce wciąż bardzo rzadko używane są w praktycznym celu, ale być może z rozwojem tej technologii zobaczymy je za kilka lat na niebie np. dostarczające lekarstwa do osób, które mają problemy z poruszaniem się.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org.

Pełny raport możecie Państwo znaleźć na stronie: http://drones.fsd.ch/wp-content/uploads/2016/11/Drones-in-Humanitarian-Action.pdfŹródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • nowe technologie
  • pomoc humanitarna
  • ratownictwo