Przejdź do treści głównej

Powiat gostyński. Ruszyła młodzieżowa manufaktura

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2018-06-26, 10:01
użytkownik
Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Kreatywni jest patronem dla działań młodzieżowej grupy Młodzi – Aktywni, która rozpoczęła w kwietniu realizację projektu „Młodzieżowa Manufaktura”.

Celem projektu jest tworzenie nowych, atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu we wsi Bodzewo, tworzenie możliwości do uczenia się, kształcenia, rozwoju osobistego w społeczności poprzez organizację warsztatów sublimacyjnych i grafiki. Projekt jest skierowany do młodych mieszkańców sołectwa i zakłada wykorzystywanie nowoczesnych technologii dekoracyjnych.

Młodzież z Bodzewa ma okazję zapoznania się z tajnikami sublimacji tj., umieszczania dowolnej grafiki na kubkach oraz wykonywania przypinek z dowolnie wybraną przez siebie lub stworzoną grafiką. Uczestnicy projektu mają okazję do poznania nowych programów graficznych. Po pierwszych warsztatach powstały już przypinki i kubki.

W ramach projektu zostały zakupione potrzebne prasy i urządzenia, które zostaną wykorzystane także po zakończeniu projektu. Młodzież, uczestnicząca w projekcie, chcąc podkreślić 100 - lecie Niepodległości, stworzyła specjalną grafikę podczas warsztatów i umieściła na przypinkach i kubkach. W ramach promocji działań projektowych i pokazania aktywności młodzieży kubkami udekorowanymi przez uczestników projektu zostali obdarowali samorządowcy w gminie Piaski podczas Sesji Rady Gminy.

Przed uczestnikami projektu kolejne warsztaty i działania. Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w Lesznie w ramach projektu „Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa” dofinansowanemu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Wartość całego projektu „Młodzieżowa Manufaktura” wynosi 10 577,00 zł.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Kreatywni"
Organizator:

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Kreatywni"

Adres:

Szkolna 1, 63-820 Piaski, woj. WP

E-mail:

wtzpiaski@vp.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • edukacja
  • integracja społeczna
  • młodzież
  • nowe technologie
  • polityka społeczna