Przejdź do treści głównej

Powiat gostyński. Bulali po raz szósty

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2018-06-25, 08:13
użytkownik
Blisko sto osób, uczestników i widzów, zgromadził VI Powiatowy Turniej w bule dla osób niepełnosprawnych, skupionych wokół instytucji pomocy społecznej. W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 10 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich.

Przybyłych powitał Gerard Misiaczyk - prezes stowarzyszenia Kreatywni, prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Wśród specjalnych gości, przybyłych na turniej, byli też: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, przewodnicząca Rady Gminy w Piasach Irena Różalska, wójt Piasków Wiesław Glapka oraz kierownicy i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Jeszcze przez rozpoczęciem sportowych zmagań w pierwszej grze spotkały się drużyny zaproszonych gości oraz organizatorów. A później już były zawody. Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom.

W tegorocznym turnieju zwyciężyła drużyna DPS Chwałkowo, drugie miejsce zajęli gospodarze WTZ Piaski a trzecie miejsce wywalczyła drużyna ZSS w Brzeziu. Pierwsze trzy drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki za udział.

Turniej był jednym z elementów projektu „Zagraj w dwie kule bowling i bule” dofinansowanego ze środków powiatu gostyńskiego. A projekt jest realizowany w partnerstwie dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia MOST oraz Stowarzyszenia KREATYWNI we współpracy w Warsztatami Terapii Zajęciowej. Imprezę wspiera PCPR w Gostyniu.

Organizatorzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki poczęstunek. Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: opracowanie własne
Organizator:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Kreatywni"

Adres:

Szkolna 1, 63-820 Piaski, woj. WP

E-mail:

wtzpiaski@vp.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rekreacja
  • sport, wypoczynek