Przejdź do treści głównej

Wyróżnienia V Bałtyckiego Forum Ekologicznego 2018 [patronat ngo.pl]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-06-22, 14:03
Bałtyckie Forum Ekologiczne-wyróżnienie dla Dominika Dobrowolskiego
Pierwszy raz w historii Bałtyckiego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu organizatorzy V edycji festiwalu postanowili wyróżnić najwartościowsze w Polsce inicjatywy promujące gospodarkę obiegu zamkniętego. Podczas uroczystej gali 20 czerwca wśród inicjatyw z zakresu edukacji ekologicznej wyróżnienie odebrał wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski za propagowanie idei zrównoważonego rozwoju i ochrony Bałtyku przed odpadami oraz organizację akcji "Recykling Rejsów", którym od samego początku patronuje ngo.pl.
Wśród nagrodzonych za ekoinicjatywy znaleźli się również Prezydent Kołobrzegu oraz firma Remondis Szczecin.
 
 
Odbierając nagrodę, Dominik Dobrowolski powiedział: „To dla mnie satysfakcja z docenienia wysiłku, który wkładamy z różnymi partnerami w prowadzenie edukacji ekologicznej i walkę z zaśmieceniem środowiska morskiego. Pod tą satysfakcją kryje się jednak też żal, że zaśmiecenie każdego roku wzrasta, szczególnie środowiska morskiego w obszarze Azji, Afryki i Ameryki Południowej – nie chodzi tu tylko o butelki czy opakowania wyrzucone przez leniwego konsumenta w miejscu mieszkania czy biwakowania, ale też całe dzikie wysypiska, nawet w ścisłych rezerwatach. Tak naprawdę największą nagrodą dla mnie byłoby móc cieszyć się widokiem czystego środowiska”.
 
 

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Kołobrzeg
Organizator:

Fundacja Pro Terra

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • recykling