Przejdź do treści głównej

Muszkieterowie przeznaczyli blisko 3,7 mln zł na place zabaw

autor(ka): Fundacja Muszkieterów
2018-06-18, 15:10
Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca, 22 czerwca rozpoczną się upragnione wakacje. Dzięki Fundacji Muszkieterów, powołanej przez Grupę Muszkieterów, wiele dzieci będzie mogło spędzić ten czas na nowoczesnych i bezpiecznych placach zabaw. W ramach kampanii „Place – Zabaw Muszkieterowie” tylko w czerwcu otwarto dwa place zabaw – w Żninie oraz Starym Mieście.

W ramach działalności Fundacji Muszkieterów, zrzeszającej właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, w ciągu 10 lat wybudowano łącznie 138 placów zabaw, za prawie 3,7 mln zł. W tym roku planowane jest jeszcze otwarcie placu zabaw w Grajewie.

Plac zabaw w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim został otwarty 1 czerwca, a w Starym Mieście w województwie wielkopolskim 17 czerwca. W uroczystościach inauguracyjnych wzięli udział przedstawiciele sklepów Grupy Muszkieterów, Fundacji Muszkieterów, a także władz samorządowych.

Celem kampanii „Place Zabaw – Muszkieterowie” jest tworzenie bezpiecznych, nowoczesnych i kolorowych miejsc do spędzania wolnego czasu przez dzieci. Akcja prowadzona jest we współpracy z władzami lokalnych, które wybierają oraz przygotowują miejsce do budowy placów zabaw. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, którzy działają w Fundacji Muszkieterów, sponsorują zakup oraz montaż wszystkich elementów instalacji zabawowych.

– Cieszymy się, że udało nam się przekazać naszym sąsiadom – mieszkańcom miejscowości, w których działają nasze sklepy kolejny – już 138. plac zabaw. Akcja jest odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności. Chcielibyśmy, żeby nasze pociechy mogły radośnie i bezpiecznie spędzać wolne chwile, szczególnie w okresie wakacyjnym – mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Każdy plac zabaw finansowany przez Grupę Muszkieterów wyposażony jest w nowoczesne, certyfikowane urządzenia, które zapewniają dzieciom niezapomnianą i bezpieczną zabawę. Na jego terenie instalowane są różnorodne i kolorowe konstrukcje do zabawy, m.in. huśtawki, zjeżdżalnie oraz zestaw sprawnościowy. Place zabaw dostępne są dla wszystkich maluchów oraz ich rodziców.

Informacje o Fundacji Muszkieterów

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przez prywatnych przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché. Fundacja Muszkieterów skupia swoje działania na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Od 2008 roku przy współpracy z samorządami terytorialnymi prowadzi akcję społeczną „Place Zabaw Muszkieterowie”.


Źródło: Fundacja Muszkieterów
Organizator:

Fundacja Muszkieterów

Adres:

św. Mikołaja 5, 62-080 Swadzim, woj. WP

Tel.:

61 665 66 67

E-mail:

fundacja@muszkieterowie.pl

Www:

http://www.muszkieterowie.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • dzieci
  • edukacja
  • rozwój lokalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne