Przejdź do treści głównej

Postaw na tak! [relacja]

autor(ka): Natalia Szymanowska (Centrum PISOP)
2018-06-18, 15:13
użytkownik
W niedzielę 3 czerwca odbyła się już trzecia i niestety ostatnia z zaplanowanych inicjatyw zrealizowanych w ramach projektu Postaw na Tak! Tym razem mieszkańcy Rawicza oraz Kluby Aktywności Lokalnej postawiły na sport i jego rodzinne uprawianie. Na terenie kąpieliska w Sierakowie odbyło się pełne wrażeń i atrakcji wydarzenie.

Wszyscy mieszkańcy Rawicza - bez względu na wiek, umiejętności, płeć czy ograniczenia mogli zmierzyć się m.in. w turnieju siatkówki plażowej, zajęciach z jogi czy przejazdu bryczkami. Pod okiem ratownika można było wziąć udział w regatach kajakowych, a co odważniejsi postrzelać sportowo z broni krótkiej. Dla najmłodszych przygotowane zostały dmuchańce oraz zajęcia z animatorem. Ponadto wolontariuszki z Łaszczyna ozdabiały dzieciaczkom twarze i przeprowadziły warsztaty z balonami.

Podczas imprezy odbyło się mnóstwo konkursów z nagrodami, a każdy z uczestników miał okazję usmażyć sobie nad ogniskiem kiełbaskę. Do udziału w festynie zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy, w tym osoby starsze, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym. W imprezie udział wzięło ok. 150 mieszkańców gminy Rawicz.

Partnerami w wydarzeniu był Dom Kultury w Rawiczu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFS oraz z budżetu państwa w ramach WRPO na lata 2014-2020.


LOGO

Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego wielkopolska.ngo.pl
Źródło: Centrum PISOP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • rozrywka
  • sport, wypoczynek