Przejdź do treści głównej

15 lat Fundacji Mam Marzenie

autor(ka): Fundacja Mam Marzenie
2018-06-14, 13:58
archiwalne
Dokładnie 14 czerwca mija 15 lat od dnia, kiedy w Urzędzie Miasta w Krakowie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego, powołującego do życia Fundację Mam Marzenie.

Misją Fundacji jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcemy dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o chorobie, nierzadko cierpieniu, wniosą w ich życie radość i nadzieję na przyszłość.

Od początku jesteśmy silnie i nierozerwalnie związani z Krakowem, gdzie jest nasza siedziba, ale działamy też w 16. oddziałach w całej Polsce. Nasi wolontariusze - ponad 300 osób - spotykają się w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Nikt z wolontariuszy, członków Zarządu czy Rady Programowej nie pobiera wynagrodzenia – wszyscy działamy charytatywnie!

Podczas zakładania Fundacji Mam Marzenie w 2003 r. nasi przyjaciele z USA orzekli, że jeżeli uda nam się w czasie roku spełnić 8 dziecięcych marzeń, to będzie to dowód, że było warto przenieść ideę spełniania marzeń z USA do Polski. Po roku mogliśmy się pochwalić spełnieniem 40 marzeń i utworzeniem 6 oddziałów Fundacji. Do dziś spełniliśmy w sumie ponad 7600 marzeń chorych dzieci.

Jakie marzenia mają nasi podopieczni? Przeróżne i każde jest dla nas wyjątkowe. Możemy je posegregować wg czterech kategorii: pragnę dostać (np. laptop, telefon, PlayStation), pragnę zobaczyć (np. Paryż, Rzym, Disneyland), pragnę spotkać (np. jakąś znaną postać) oraz pragnę zostać (policjantem, strażakiem, księżniczką). Wśród osób, które poznały Fundację i jednocześnie spełniły to największe marzenie chorych dzieci są m.in. Papież Franciszek (jak również jego poprzednicy - Benedykt XVI oraz Święty Jan Paweł II), członkowie zespołu Metallica (do spotkania z marzycielem doszło m.in. podczas ich ostatniego koncertu w Krakowie), czy oczywiście Robert Lewandowski oraz jego koledzy z naszej narodowej drużyny (grupa marzycieli z całej Polski spotkała się z nimi w poniedziałek 11 czerwca).

Nie udałoby się nam spełnić żadnego z marzeń gdyby nie pomoc naszych przyjaciół, sponsorów, życzliwych nam osób. Lista jest przeogromna! Dziękujemy także Państwu - przedstawicielom mediów - za to, że dzięki Wam nasza misja dociera do tylu osób!

Zapraszamy Państwa do Krakowa 23 czerwca 2018 r., aby wspólnie świętować nasz jubileusz i ponad 7600 spełnionych marzeń! Szczegóły na www.mammarzenie.org.


Źródło: Fundacja Mam Marzenie
Data wydarzenia: od 2018-06-14 do 2018-06-23
Organizator:

Fundacja Mam Marzenie

Adres:

Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków, woj. MA

Tel.:

12 426 31 11

Faks:

12 426 31 11

E-mail:

fundacja@mammarzenie.org

Www:

http://www.mammarzenie.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • ochrona zdrowia
  • rodziny