Przejdź do treści głównej

Sztuczna inteligencja dla świata [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-06-14, 04:41
użytkownik
Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, "deep learning" – wszystkie te słowa brzmią niczym wyjęte prosto z książki science-fiction. Te technologie jednak już istnieją i są stosowane w najróżniejszych urządzeniach wokół nas. Z każdym dniem działają one coraz lepiej i wkrótce będą pomagać nam w życiu codziennym i zawodowym. Sztuczna inteligencja jest również wykorzystywana przez najróżniejsze firmy oraz organizacje pozarządowe do czynienia dobra na całym świecie.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), jedna z organizacji wyspecjalizowanych ONZ, zorganizowała w czerwcu 2017 roku konferencję o nazwie „Sztuczna Inteligencja dla dobra”. Uczestniczyli w niej reprezentanci rządów, ośrodków naukowych i największych koncernów technologicznych z całego świata. Celem spotkania był dialog oraz szukanie wspólnych rozwiązań, które pozwoliłyby na lepsze wykorzystanie potencjału, jaki niesie ze sobą sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

W czasie konferencji pojawiła się również okazja do zaprezentowania istniejących już projektów, które korzystają z dobrodziejstw nowej technologii do poprawy sytuacji na świecie. Na naszej infografice możecie się Państwo zapoznać z kilkoma przykładami. Z pewnością są one inspirujące i pozwalają spojrzeć na temat sztucznej inteligencji z zupełnie nowej perspektywy.

W razie jakichkolwiek pytań lub pomysłów, w jaki sposób można wykorzystać sztuczną inteligencję dla dobra społecznego w naszych polskich warunkach, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org.


Źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • innowacje
  • nowe technologie