Przejdź do treści głównej

Pomorze Zachodnie. 12. Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO za nami! [relacja]

autor(ka): Magdalena Pieczyńska
2018-06-12, 10:31
użytkownik
archiwalne
12. Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO odbyło się w zabytkowych wnętrzach Galerii "O" Opery na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego i Pracownia Pozarządowa wspólnie organizują to wydarzenie by szkolić, integrować i wspierać zachodniopomorskich urzędników odpowiedzialnych w swoich samorządach za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO to wydarzenie, które wyróżnia się na arenie kraju wysoką jakością i jest przykładem dla innych województw.

Pierwsza taka konferencja odbyła się w roku 2010 z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego, a jej celem była integracja osób zajmujących się w lokalnych samorządach współpracą ze stowarzyszeniami i fundacjami. Kolejne lata to współpraca z Pracownią Pozarządową.

- Organizacje pozarządowe są niezastąpionym parterem w realizowanych na poziomie lokalnym i wojewódzkim projektach społecznych, kulturalnych czy profilaktycznych. To oni są najbliżej ludzkich trosk, problemów, wyzwań i potencjałów. Od lat konsekwentnie pokazujemy i promujemy najlepsze praktyki wspólnych działań administracji publicznej z III sektorem. Najlepszym przykładem prospołecznej polityki regionu jest program Społecznik – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W imieniu Samorządu Województwa spotkanie otworzył Wicemarszałek Jarosław Rzepa. Wydarzenie prowadzili wspólnie Magdalena Pieczyńska z UM WZP i Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto szóstą edycję Konkursu Samorządowy Lider Współpracy z NGO - tytuł Lidera Współpracy, statuetki oraz (po raz pierwszy) nagrody finansowe trafiły do Gminy Pyrzyce, Gminy Sianów oraz Gminy Miasta Koszalin. Jeszcze raz gratulujemy!

Forum było okazją dla przedstawicieli zachodniopomorskich samorządów do wymiany doświadczeń, podzielenia się dobrymi praktykami oraz poszerzenia swojej wiedzy, m.in. w zakresie tak głośnego ostatnio zagadnienia, jakim jest RODO.

Po części oficjalnej, odbyły się trzy panele tematyczne:

Małgorzata Ludwiczek dyrektorka Punktu Europe Direct Szczecin i Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zachęcała do otwierania się na współpracę z młodzieżą.

Irmina Olejnik – Czerwonka przewodnicząca Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego prezentowała działania Rady, które bezpośrednio przełożyły się na wdrożenie nowych narzędzie współpracy międzysektorowej w samorządzie województwa.

Mec Marta Turska radczyni prawna, członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie od 2004 roku. wprowadziła zebranych w nowe przepisy o RODO. Na czym polega nowy system ochrony? Jakich procedur trzeba przestrzegać? Jakie dokumenty przygotować?

Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO to platforma integracji i wymiany doświadczeń między urzędnikami pracującymi na rzecz organizacji pozarządowych. Forum stwarza także dostęp do aktualnej wiedzy i bazy dobrych praktyk.

Serdecznie dziękujemy pełnomocnikom za przybycie, a prelegentom za możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczeń.

Podziękowania kierujemy również do naszych partnerów wspierających nas materiałami dydaktycznymi Stowarzyszenia Klon/Jawor, Sekretariatu ds. Młodzieży WZ, Punktu Europe Direct Szczecin i Pracowni Pozarządowej. Podziękowania kierujemy również do naszego partnera - Pracowni Pozarządowej - za owocną współpracę.

Zdjęcia to dzieło Jacka Walo z Pracowni Pozarządowej i fotografa Sebastiana Wołoszyna.

Więcej informacji na www


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Wydział Współpracy Społecznej UM WZ
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: od 2018-06-12 do 2018-06-20
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Adres:

Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Tel.:

91 44 16 220/224

Faks:

91 44 16 231

E-mail:

mpieczynska@wzp.pl

Www:

http://www.wzp.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • współpraca z administracją