Przejdź do treści głównej

W podróż zaprasza Fundacja ANWIL dla Włocławka

autor(ka): Fundacja Anwil Dla Włocławka
2018-06-08, 16:37
użytkownik
Ogłoszenie wyników IV konkursu grantowego Fundacji ANWIL dla Włocławka
Podróże to przekraczanie nie tylko granic geograficznych, ale także poszerzanie własnych horyzontów. Globtroterzy są zazwyczaj bardziej otwarci na nowe doświadczenia oraz bardziej tolerancyjni wobec innych ludzi. Dlatego Fundacja ANWIL dla Włocławka, ogłaszając kolejny konkurs grantowy, którego celem było zapewnienie atrakcyjnych wakacji dzieciom i młodzieży, spędzającym lato w mieście, zdecydowała się dofinansować projekty przybliżające kulturę innych krajów. Dziś poznaliśmy organizacje, które w sumie otrzymają 200 tysięcy złotych na realizację 15 projektów w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.

„Wakacje z przygodą” to już czwarta odsłona konkursu grantowego, w którym organizacje pozarządowe i szkoły mogły ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć, dzięki którym młodzi włocławianie, podczas letniego wypoczynku w mieście, nie będą się nudzić. W poprzednich trzech edycjach fundacja korporacyjna spółki ANWIL przekazała lokalnym podmiotom w sumie ponad 700 tysięcy złotych. W tym roku dofinansowanych zostanie 15 projektów, w tym 12 indywidualnych i 3 partnerskie, na łączną kwotę 200 tysięcy złotych.

Przemawiając podczas uroczystego ogłoszenia listy beneficjentów, które odbyło się 8 czerwca we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych, Małgorzata Kosińska, Prezes Zarządu Fundacji ANWIL dla Włocławka, powiedziała:

– W tym roku lato w naszym mieście upłynie pod znakiem podróży różnego rodzaju. Wśród nich znajdą się m.in. literackie, do których zaprasza Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a także te poprzez kraje oraz kontynenty, w którą dzieci zabierze z kolei Zespół Szkół Katolickich. Wybór tematu przewodniego tegorocznej edycji konkursu był konsekwencją tego, że w zeszłym roku stawialiśmy na naukę języków obcych. Teraz przyszedł czas, aby umiejętności posługiwania się językiem obcym zostały uzupełnione o wiedzę dotyczącą kultury i zwyczajów naszych sąsiadów dalszych, bliższych, a nawet tych z końca świata, jako że jeden z wyróżnionych projektów zawiedzie uczestników aż na antypody.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Anwil Dla Włocławka
Organizator:

Fundacja Anwil Dla Włocławka

Adres:

Toruńska 222, 87-800 Włocławek, woj. KP

E-mail:

malgorzata.kosinska@anwildlawloclawka.pl

Www:

http://www.anwildlawloclawka.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • czytelnictwo
  • dzieci
  • edukacja pozaformalna
  • hobby, zainteresowania
  • młodzież
  • rozrywka
  • turystyka, podróże
  • współpraca z biznesem