Przejdź do treści głównej

Akademia Liderów Społecznych

autor(ka): Aneta Kobylewska
2018-06-07, 08:54
bezpłatne
Akademia Liderów Społecznych zaprasza kobiety i mężczyzn, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zmian w swoim środowisku lokalnym, poprzez rozwijanie swojego potencjału i wzmocnienie kompetencji liderskich. Projekt ma na celu przygotowanie kobiet i mężczyzn do pełnienia istotnych ról społecznych i promowanie partycypacji obywatelskiej oraz edukowanie w temacie rewitalizacji społecznej.

Z radością informujemy, że Fundacja Stajnia otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 na realizację projektu AKADEMIA LIDERÓW SPOŁECZNYCH. Projekt realizowany jest w okresie od czerwca 2018 do listopada 2019 r.

AKADEMIA LIDERÓW SPOŁECZNYCH zaprasza kobiety i mężczyzn, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zmian w swoim środowisku lokalnym, poprzez rozwijanie swojego potencjału i wzmocnienie kompetencji liderskich. Projekt ma na celu przygotowanie kobiet i mężczyzn do pełnienia istotnych ról społecznych i promowanie partycypacji obywatelskiej oraz edukowanie w temacie rewitalizacji społecznej.

42 uczestników, weźmie udział w 8. miesięcznym cyklu warsztatów służących dostarczeniu wiedzy oraz wzmocnieniu umiejętności niezbędnych do podjęcia konkretnych działań w swoich lokalnych społecznościach.

Zapraszamy kobiety i mężczyzn mających wewnętrzną potrzebę rozwoju oraz wizję działania we współpracy z innymi na rzecz pozytywnych zmian społecznych.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Program AKADEMII LIDERÓW SPOŁECZNYCH:

Kurs liderski składaja się 2 części:

I. "ZACZYNAM ZMIANĘ OD SIEBIE"

1 część - Trening interpersonalny - daje wgląd w siebie w odniesieniu do relacji grupowych. Doświadczenie to jest konieczne dla lidera/ek współpracujących z grupami.

2 część - Cykl interaktywnych warsztatów liderskich: 1/Komunikacja interpersonalna 2/Asertywność, granice, szacunek 3/ Metoda projektu; planowanie akcji społecznej 4/ Skuteczność osobista: Korzenie i skrzydła lidera 5/ Autoprezentacja/ Lider, Liderka - inicjatorzy zmian społecznych 6/ Partycypacja w rewitalizacji – metody włączania w procesy rewitalizacyjne.

3 część - Coaching.

Wszystkie warsztaty prowadzone są przez trenerów rekomendowanych przez PTP, STOP lub MERITUM. Coaching prowadzony jest przez certyfikowanych coachów.

II. "ZMIENIAM ŚWIAT" (lokalnie)

1 część- Akcje Społeczne: realizowane przez uczestników ALS na rzecz lokalnej społeczności;

2 część - Seminarium:„Partycypacja obywatelska jako kluczowy czynnik sukcesu rewitalizacji społecznej";

3 część - Konferencja „100 lat niepodległości, 100 lat obywatelskości ".

WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE:

Projekt skierowany jest do kobiet i mężczyzn, którzy spełniają następujące kryteria:

- są mieszkańcami województwa śląskiego;
- mają powyżej 18 roku życia; - pragną rozwinąć kompetencje osobiste w obszarze odkrywania własnego potencjału liderskiego, które pomogą im w realizacji projektów społecznych; - są zainteresowani rozwojem osobistym; - są zainteresowani realizacją działań w swoim środowisku lokalnym; - deklarują chęć zwiększenia swojego zaangażowania w życie publiczne; - koordynowali lub uczestniczyli w projektach lub ciekawych inicjatywach w ostatnich pięciu latach; - są zmotywowani do uczestniczenia w projekcie; - posiadają podstawowe umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Uczestnikom zapewniamy:

- materiały szkoleniowe; - ciepły wegetariański posiłek i poczęstunek podczas treningu i warsztatów; - zaświadczenia potwierdzające kompetencje liderskie; - doświadczenie, która zmieni ich życie.

REKRUTACJA DO PROJEKTU:

- zgłoszenia do projektu drogą mailową wypełniony formularz zgłoszeniowy + aktualne c.v; ​​​​​​​ - rozmowa kwalifikacyjna.

* na końcu c.v. prosimy o dodanie informacji:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w moim formularzu zgłoszeniowym dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Podmiotem odpowiedzialnym za przetwarzanie danych osobowych będzie Fundacja Stajnia."

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Terminy zgłoszeń: do Grupy 1 przyjmujemy do 13.07.2018 r.

Wyniki rekrutacji: osoby, które zakwalifikują się do Grupy 1 zostaną poinformowane o tym w mailu do 10.08.2018 r,

Grupa 1 rozpoczyna Akademię Liderów Społecznych, 5- dniowym treningiem interpersonalnym w terminie 29.08.18 – 02.09.2018 r.;

Trening będzie wyjątkowo odbywać się w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM przy ul. Panewnickiej 36/4 w Katowicach. Pozostałe zajęcia będą odbywajać się w Pałacu Donnersmarcków, ul. Fryderyka Chopina 13-17 w Siemianowicach Śląskich.

Spotkania rekrutacyjne będą odbywać się w firmie Saternus ul. Nowa 32, 41–500 Chorzów (lub we wskazanym innym miejscu).

Zapraszamy!

Fundacja Stajnia


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Pałac Donnersmarcków,, ul. Fryderyka Chopina 13-17, 41-100 Siemianowice Śląskie, woj. Śląskie
Data wydarzenia: od 2018-08-29 do 2019-11-30
Organizator:

Stajnia Twórczy Kolektyw

Adres:

Pałac Donnersmarcków, ul. Fryderyka Chopina 13-17, 41-100 Siemianowice Śląskie, woj. Śląskie

E-mail:

tworczykolektyw@gmail.com

Www:

http://fundacjastajnia.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • inicjatywy oddolne
  • kobiety
  • mężczyźni
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • rozwój lokalny
  • rozwój osobisty
  • społecznicy
  • zarządzanie