Przejdź do treści głównej

Wolontariat pod Twoją kontrolą! Programy do zarządzania ochotnikami [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-06-07, 03:43
użytkownik
Organizacje pozarządowe w Polsce coraz częściej korzystają z niezastąpionej pracy wolontariuszy. Dzięki energii społecznej dziesiątek ochotników, pojawiają się nowe możliwości do pomocy i zrobienia czegoś naprawdę niezwykłego. Dlatego warto sprawić, aby ich praca była jak najbardziej sprawna i skuteczna. Oto kilka programów, które pomogą Wam efektywnie zarządzać ochotnikami.

Wolontariat w Polsce wciąż nie jest jeszcze tak popularny, jak w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych (zob. też: Międzynarodowi liderzy wolontariatu i filantropii). Dlatego też, kiedy zdobędziemy do naszego projektu nowych ochotników, warto pokazać im nasz profesjonalizm oraz świetne umiejętności organizacyjne. Jeśli ich wspomnienia z wolontariatu będą pozytywne, być może do kolejnego przedsięwzięcia namówią również swoich przyjaciół i znajomych. Pomogą nam w tym specjalnie zaprojektowane aplikacje.

Programy do zarządzania ochotnikami ułatwiają nam przede wszystkim organizację i komunikację. Zawsze będziemy wiedzieć, kto się zapisał na jakiego typu zadanie, a wolontariusze będą mieli przejrzyste informacje na temat tego, gdzie mają być, o której godzinie i co wtedy będą musieli zrobić. Unikniemy dzięki temu nieporozumień, a przy okazji również niepotrzebnych stresów.

Wiele programów tego typu działa również "w chmurze", co pozwoli nam na pracę w terenie i ewentualne zmiany na ostatnią chwilę.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org.

 


Źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 2

Skomentuj

|
  • kadry, zespół, zatrudnienie
  • nowe technologie
  • wolontariat
  • wolontariusze
  • zarządzanie