Przejdź do treści głównej

Stowarzyszenie "Projekt Ustroń" otwiera cykl "Obywatelskich Dyskusji Czwartkowych"

autor(ka): Przemysław Wojtasik
2018-05-29, 10:16
użytkownik
Cyklem naszych autorskich spotkań, przygotowywanych i wprowadzanych do świadomości społecznej przez Stowarzyszenie „Projekt Ustroń” pod wspólnym tytułem „Obywatelskie Dyskusje Czwartkowe” chcemy wrócić do podstaw samorządności.

„Samorząd opiera się na wspólnotach mieszkańców o wspólnych interesach i potrzebach. Wiadomo, że samorządność funkcjonuje efektywniej w jednostkach małych, gdzie związki międzyludzkie są bardziej widoczne i odczuwalne.”

Prof. Jerzy Regulski

Cyklem naszych autorskich spotkań, przygotowywanych i wprowadzanych do świadomości społecznej przez Stowarzyszenie „Projekt Ustroń” pod wspólnym tytułem „Obywatelskie Dyskusje Czwartkowe” chcemy wrócić do podstaw samorządności.

Do stanowienia o sobie, jako o społeczności lokalnej. To my, Wy, nasi najbliżsi żyjemy w Naszej dzielnicy, znamy Nasze problemy, sprawy do załatwienia, wszystko, co Nam doskwiera w codziennym, bezpiecznym i godnym funkcjonowaniu.

Bowiem to właśnie My, wspólnoty organizujące się pod różnymi formami, chcemy zmieniać świat wokół siebie. Chcemy czynić go bezpieczniejszym, atrakcyjnym pod każdym względem oraz pełnym nowatorskich koncepcji opartych o wspaniała tradycję i nowocześnie postrzegane perspektywy rozwoju w każdym obszarze organizacji naszego miasta i poszczególnych dzielnic. Razem, nigdy osobno. Z naciskiem na samorządność i demokrację bezpośrednią – czyli właśnie powrót do dyskusji w małych społecznościach.

Żywimy nadzieję, że nasze dyskusje dotyczące bardzo ważnych kwestii takich jak popularna (in minus, niestety) „uchwała śmieciowa”, sprawy związane z zanieczyszczeniem powietrza i walką ze smogiem, kwestia bezpieczeństwa komunikacyjnego, rozwiązywanie palących problemów dróg lokalnych, czy mniejszych, ale również niezwykle istotnych z punktu widzenia każdej ustrońskiej społeczności, będą prowadzić do konstruktywnych rozwiązań i możliwych do realizacji działań.

Począwszy od przedstawiania projektów do realizacji na ręce decydentów wybieranych w wyborach bezpośrednich, aż po robocze ekspertyzy i analizy dotyczące realizacji danej inwestycji, programu, pomysłu. Wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa, racjonalnego gospodarowania publicznymi, czyli naszymi pieniędzmi oraz w trosce o nasze miasto, naszych najbliższych i nas samych.

Zapraszamy na pierwsze spotkania rozpoczynające cykl Obywatelskich Dyskusji Czwartkowych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Projekt Ustroń” wraz z każdą społecznością, która będzie chętna przedstawienia swojej koncepcji na przeróżne tematy, ważne dla społeczności lokalnej oraz dla całego miasta (razem lub osobno): rozmawiamy o bezpieczniejszym i zdrowszym życiu w naszym mieście.

Mieście uzdrowiskowym, mieście turystycznym i mieście będącym naszym codziennym miejscem do życia.

Liczy się każda opinia. Zapewniamy z pełną odpowiedzialnością za słowa. Zapraszamy serdecznie do czynnego uczestnictwa w dyskusjach.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Projekt Ustroń"
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • ekologia
  • miasto
  • partycypacja
  • rozwój lokalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją