Przejdź do treści głównej

Nysa Łużycka prosi o pomoc! [patronat ngo.pl] [relacja]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-05-21, 10:07
użytkownik
Dominik Dobrowolski - uczestnik spływu po Nysie Łużyckiej
Nysa Łużycka jest cudowna! Ale prosi o naszą pomoc! Nie zaśmiecajmy jej! Zatrzymajmy ścieki z dziurawych szamb! Nie zatruwajmy jej odpadami i pyłami z kopali odkrywkowej i elektrowni w Turoszowie. Takie cele przyświecały kajakarkom i kajakarzom, którzy 18 maja spływali po Nysie Łużyckiej. To była już drugi międzynarodowy spływ po Nysie Łużyckiej zorganizowany przez Fundację RT-ON.

– Spotkaliśmy się tu 18 maja, aby ją chronić – mówi Dominik Dobrowolski (www.recykling-rejs.pl), uczestnik spływu.

Dziękuję wszystkim za wspólne wiosłowanie! Wszystko jest w naszych rękach: czeskich, polskich i niemieckich. Rzeka nas łączy i potrzebuje naszej pomocy dodaje Katarzyna Czupryniak, która w ramach Fundacji RT-ON zorganizowała spływ po Nysie Łużyckiej.

W spływie wzięli również udział: Radosław Gawlik z zespołem stowarzyszenia Eko-Unia, goście z Niemiec i Bogatyni oraz kajakarze z Radomierzyc.

Spływ po Nysie Łużyckiej został zorganizowany już drugi raz przez Fundację RT-ON. Tym razem odbył się on pod hasłem "Weź oddech!" i wpisał się w obchody samorządowego roku Odry i jej dorzecza.

 


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Nysa Łużycka, Radomierzyce,
Organizator:

Fundacja RT-ON

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Recykling Rejsy ~Dominik Dobrowolski 21.05.2018, 05:14 Kolejny "Recykling Rejs" planowany jest na Jez. Śniardwy już 14 czerwca br. Wyprawa jest otwarta i każdy może się dołączyć na dowolnym odcinku. Szczegóły www.recykling-rejs.pl . Chętni do przyłączenia się do wyprawy wokół Śniardw proszeni są o kontakt: dominik@cycling-recycling.eu . ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling