Przejdź do treści głównej

Jerzy Owsiak otrzymał Order Uśmiechu!

autor(ka): Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
2018-05-18, 14:22
użytkownik
Fot. Fundacja WOŚP
18 maja w Lipskim Centrum Kultury w Lipsku odbyła się uroczystość uhonorowania Jerzego Owsiaka najsłoneczniejszym z odznaczeń – Orderem Uśmiechu.

To wyjątkowe międzynarodowe odznaczenie, które nadawane jest wyłącznie na wniosek dzieci, Jerzy Owsiak odebrał szczególnym czasie – w bieżącym roku obchodzona jest 50. rocznicę ustanowienia Orderu Uśmiechu. Otrzymać go może jedynie osoba za wybitne zasługi w działalności na rzecz dzieci, którą dostrzegą młodzi ludzie i zechcą podziękować jej za nietuzinkową aktywność na ich rzecz.

Do tej pory od chwili nadania pierwszego Orderu Uśmiechu, dzieci nagrodziły nim ponad 1000 osób z całego świata. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości jak: Ojciec Święty Jan Paweł II i zwierzchnik Kościoła buddyjskiego w Tybecie Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, Tove Jansson – twórczyni Muminków i Astrid Lindgren – autorka Pippi Langstrumpf, królowa Szwecji Sylwia, pisarka Ewa Szelburg-Zarembina, piosenkarki Majka Jeżowska i Eleni, Pan Yapa, Marek Kotański – twórca Monaru i Markotu, Andrzej Kieruzalski – twórca i kierownik Zespołu „Gawęda”, a od września 2002 roku także Joanne Rowling, autorka „Harry’ego Pottera”, Irena Sendlerowa, która uratowała podczas wojny życie 2500 żydowskich dzieci i wiele innych osób, nie aż tak powszechnie znanych, ale nadzwyczaj wielkiego serca.

Wręczenie Orderu Uśmiechu odbyło się podczas XIV Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Dekoracji dokonał Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak w asyście dzieci i członków Kapituły – Batii Gilad z Izraela i Adila Abdel Aatiego z Sudanu.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Organizator:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Adres:

Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 852 32 14

Faks:

22 852 07 52

E-mail:

wosp@wosp.org.pl

Www:

http://www.wosp.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia