Przejdź do treści głównej

Czego potrzebują podopieczni ośrodków dla niepełnosprawnych z Betlejem

autor(ka): Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
2018-05-08, 12:45
George i Hany lubią wyplatać dywany, Mohammed rysować. Rana i Rita to bardzo towarzyskie siostry. Potrzebują butów ortopedycznych i oprawek. Poznajcie te i inne historie Palestyńczyków i Palestynek, którym Fundacja PCPM chce dać szansę na terapię i integrację ze społeczeństwem.

Ośrodki dla osób z niepełnosprawnościami w Betlejem funkcjonują już od kilkudziesięciu lat. Mimo że placówki zapewniają podopiecznym zajęcia terapeutyczne i konsultacje lekarskie, wielu osób nie stać na dojazd na leczenie, bez którego nie mogą poczynić postępów.

- George, Ramy i Abdullah to dorośli mężczyźni, potrzebujący specjalistycznej terapii, dzięki której będą mogli lepiej radzić sobie z problemami taki jak wada wymowy, osteoporoza, czy problem z kontrolowaniem emocji – wyjaśnia Julia Celejewska, koordynatorka akcji PCPM dla Palestyny.

Inni podopieczni mają kłopot z dojazdem na zajęcia: Hurub uwielbia warsztaty teatralne i taniec. Mieszka bardzo daleko od ośrodka, a transport jest zbyt drogi dla jej rodziny. Mohammed z kolei, zostawałby zamknięty w domu, gdyby nie możliwość uczęszczania na terapię. Mieszka w obozie dla uchodźców. Hany, podobnie jak Mohammed, również pochodzi z obozu. Najbardziej podoba mu się wyplatanie dywanów, jednak nie stać go na opłacenie kosztów komunikacji lokalnej.

Fundacja PCPM, która prowadzi w Palestynie projekty rozwojowe od 2010r. przeprowadziła dla podopiecznych z Betlejem szkolenia z upraw hydroponicznych i zbiornikowych, dzięki którym mogą oni zdobywać dodatkowe umiejętności, a wyprodukowaną żywność sprzedawać w swoim regionie.

Przeczytaj historie podopiecznych PCPM w Palestynie: http://tupomagamy.pl.


Źródło: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • obcokrajowcy, migranci
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • pomoc humanitarna