Przejdź do treści głównej

Zawieźliśmy żywność do Sudanu Południowego

użytkownik
Ciężarówka z 10 tonami produktów odżywczych dotarła po sześciu tygodniach do Sudanu Południowego. Załadunek specjalistycznej żywności w Nairobi (Kenia) zainicjowała Fundacja PCPM. Przedsięwzięcie udało się dzięki wsparciu Polaków.

W transporcie, który wyruszył z Nairobi (Kenia) 19 marca są batony wysokoenergetyczne oraz bogata w witaminy i białko odżywcza mieszanka, niezbędne do uzupełnienia diety niedożywionych dzieci. Żywność trafiła do dwóch ośrodków dożywiania, wspieranych przez PCPM w Sudanie Południowym – Agangrial i Gordhim.

– To najgorszy czas dla Sudańczyków, 75% dzieci jest zagrożonych śmiercią z głodu – mówi Callixte, pracownik wspieranego przez PCPM Centrum Dożywiania w Gordhim, w stanie Aweil East. Transport żywności przebył 2 tysiące kilometrów z Nairobi do Gordhim. Część dróg jest nieutwardzona i trudno nimi przejechać.

– Najważniejsze dla nas było to, aby ciężarówka zdążyła dojechać na miejsce przed nadejściem pory deszczowej. Inaczej przejazd niektórych odcinków trasy byłby niemożliwy – wyjaśnia Wojciech Wilk, prezes PCPM. – Obok placówki w Gordhim fundacja PCPM uruchomiła kolejny ośrodek dożywiania w Aganrgial, znajdujący się na szlaku uciekających do sąsiedniej Ugandy Sudańczyków – dodaje dr Wilk.

Zanim ludność kraju będzie mogła zebrać jesienne plony, czeka ją 5 miesięcy wyczerpującej walki o zdobywanie pożywienia. Sytuacja Sudańczyków jest krytyczna. PCPM wspiera także Klinikę Zdrowia Matki i Dziecka, do której trafiają niedożywione matki z dziećmi oraz ośrodki zdrowia w Ugandzie w miejscowościach Oraba, Kuluba i Koboko.

Fundacja apeluje o wsparcie. Zakup i wysyłka żywności dla głodujących Sudańczyków możliwe są tylko dzięki wpłatom indywidualnych darczyńców.

Pomóż: http://pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm/pomoz-ofiarom-glodu-sudan-poludniowy.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • pomoc humanitarna