Przejdź do treści głównej

Wojkowice. Żonkilowi wolontariusze

autor(ka): Kurier PAP
2018-05-04, 11:41
użytkownik
pixabay.com, CC
Już od 10 lat mieszkańcy Wojkowic biorą udział w dwudniowej akcji charytatywnej „Hospicjum to też życie”, która – podobnie jak w latach ubiegłych – organizowana jest przez Urząd Miasta w Wojkowicach, Centrum Wolontariatu i Szkolny Ośrodek Kariery, działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach oraz Fundację Onkologiczną „Pro Salute” w Będzinie.

Żonkilowi wolontariusze – uczniowie ZSOiT oraz Gimnazjum w Wojkowicach – którzy na stałe wpisali się już w krajobraz naszego miasta, zbierali pieniądze na aparat do wykonywania masażu limfatycznego pacjentów z problemami onkologicznymi.

Jak co roku uroczysta inauguracja kwesty z udziałem wielu znamienitych gości rozpoczęła się przy symbolicznym Polu Nadziei, znajdującym się przy Urzędzie Miasta w Wojkowicach. W uroczystości udział wzięli m.in: Senator RP Arkadiusz Grabowski, Anna Krzemińska z Biura Poselskiego Wicemarszałek Barbary Dolniak, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Mania, Naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Będzinie p. Renata Zmarzlińska-Kulik, Radni Rady Miasta Wojkowice, dyrektorzy jednostek oświatowych, dyrektorzy ZOZ-u, MOK-u, MOPS-u oraz mieszkańcy naszego miasta.

Tegoroczna zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem – wolontariusze w czasie dwudniowej akcji charytatywnej zebrali w sumie 3669,98 zł w tym 618 zł na koncercie. Jak zawsze w takich akcjach cieszy i wzrusza bezinteresowne zaangażowanie i zrozumienie problemu przez mieszkańców naszego miasta, którzy tak chętnie wspierają potrzebujących – ludzi dotkniętych chorobą nowotworową, dla których piękny wiosenny żonkil jest symbolem nadziei!


Organizator:

Fundacja "Pro Salute"

Adres:

Sączewskiego 27, 42-500 Będzin, woj. SL

Tel.:

32 267 32 85

Faks:

32 267 32 85

E-mail:

prosalute@prosalute.home.pl

Www:

http://www.prosalute.home.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Podoba mi się ~Lena Frąckowiak 23.05.2018, 09:27 Myślę,że to wspaniały pomysł. Jest to organizacja , która daje nadzieję wielu ludziom ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia
  • wolontariat
  • wolontariusze