Przejdź do treści głównej

Każda puszka cenna, czyli Every Can Counts w polskim wydaniu [relacja]

autor(ka): Fundacja RECAL
2018-04-25, 16:54
Projekt Every Can Counts (Każda Puszka Cenna) nabiera rozpędu. Jest to unikatowa inicjatywa największych na świecie firm z branży aluminiowej, której celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie recyklingu puszek po napojach. Realizowana jest już w 14 krajach europejskich.

W ubiegłym roku Fundacja RECAL dzięki wsparciu European Aluminium, Grupy Ardagh i Grupy CANPACK uruchomiła polską edycję Every Can Counts. Akcje edukacyjne prowadzone są w miejscu pracy, podczas podróży, wypoczynku, zakupów, wydarzeń sportowych oraz festiwali miejskich.

W 2017 roku zorganizowaliśmy warsztaty dla 7600 uczestników kolonii wakacyjnych, udało się zorganizować selektywną zbiórkę puszek dla firm zatrudniających 5000 pracowników, zebraliśmy pół miliona puszek w Puszkomatach (urządzeniach, które w zamian za puszki wydają bony na zakupy), zaangażowaliśmy 125 obiektów sportowych w ramach akcji Piłki za Puszki oraz wzięliśmy udział w 190 wydarzeniach plenerowych.

Rok 2018 będzie przełomowy, oprócz rozwoju już wdrożonych projektów przygotowaliśmy nowe stoisko edukacyjne wyposażone m.in. w zaprojektowaną specjalnie dla nas grę edukacyjną (osadzoną w przestrzeni wirtualnej) oraz inne atrakcje dla uczestników wydarzeń plenerowych: „art of cans” czy gry i zabawy z udziałem puszek po napojach. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z organizatorami wydarzeń na łączną liczbę uczestników przekraczającą 200 tys. osób.

Co więcej, rozpoczęliśmy rywalizację pomiędzy Miasteczkiem Studenckim Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, Wydziałem Inżynierii, Środowiska i Energetyki oraz Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. Wszystkie uczelnie wyposażone zostały w Puszkomaty, a środki uzyskane ze sprzedaży puszek przeznaczone zostaną na organizację Juwenaliów.

Kolejnym działaniem skierowanym do studentów jest konkurs CANBRIDGE, którego laureaci będą w maju bieżącego roku realizowali autorskie projekty zachęcające studentów do recyklingu.

Cały czas pracujemy nad nowymi projektami dlatego zapraszamy do kontaktu zarówno instytucje publiczne, firmy i osoby fizyczne. Z przyjemnością opowiemy o możliwościach współpracy.

Więcej informacji znajdą Państwo na www.everycancounts.pl oraz na www.facebook.com/EveryCanCountsPolska/


LOGO

Źródło: Fundacja RECAL
Organizator:

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych - "RECAL"

Adres:

Mariensztat 8, 00-302 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 538 91 74

E-mail:

artur.lobocki@recal.pl

Www:

http://www.recal.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling