Przejdź do treści głównej

Studenci będą zwalczać fake-newsy. Dołącz do nich!

Prawda czy fałsz? To pytanie zadawane coraz częściej przez internautów na całym świecie. W dobie powszechnego manipulowania informacją i rosnącego fenomenu "fake news" konieczne jest przeciwdziałanie dezinformacji. Dlatego właśnie powstał projekt "Open Source - Open Mind". Jego organizacją zajmują się studenci Uniwersytetu Warszawskiego, chcący wesprzeć zarówno twórców, jak i odbiorców treści.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog. W ich trakcie uczestnicy nauczą się rozpoznawania ,,fake-news" oraz przeciwdziałaniu ich skutkom.

25 marca ruszyła rekrutacja na profesjonalne warsztaty zamknięte, które poprowadzą eksperci z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Wziąć udział mogą młodzi twórcy treści i społecznicy, którzy oddziałują na swoje otoczenie. Warsztaty będą silnym bodźcem dla ich dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

Podsumowaniem projektu będzie ogólnodostępny poradnik, w którym zawarte zostaną najważniejsze informacje i wnioski z projektu “Open Source - Open Mind”. W jego tworzeniu mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy. Poradnik zostanie opublikowany w Internecie na zasadach ogólnodostępności.

By nie przegapić żadnego wydarzenia, obserwuj stronę organizatorów – Koło Spraw Zagranicznych ISM UW na Facebooku.

***

Projekt "Open Source - Open Mind" działa w programie "UW: Inicjatywy dla otoczenia", który jest realizowany na Uniwersytecie Warszawskich w ramach programu Santander Universidades, realizowanym w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

Do tej pory w ramach Projektu odbyły się:

  • zamknięte seminarium na temat dezinformacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej z Niną Jankowicz, ekspertem Woodrow Wilson International Center for Scholars’ Kennan Institute. Zob. więcej.
  • spotkanie otwarte na temat cyberbezpieczeństwa państwa. Gościem specjalnym był płk dr hab. inż. Piotr Dela. Zob. więcej.

LOGO

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Koło Spraw Zagranicznych ISM UW

Organizator:

Stowarzyszenie Demagog

Adres:

Cystersów 26 8, 31-553 Kraków, woj. MA

E-mail:

demagog.kontakt@gmail.com

Www:

http://demagog.org.pl 

Organizator:

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Adres:

Tytoniowa 20, 04-228 Warszawa-Wawer, woj. mazowieckie

Tel.:

22 112 08 00

E-mail:

kontakt@cybsecurity.org

Www:

http://www.cybsecurity.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • media
  • media społecznościowe
  • młodzież