Przejdź do treści głównej

Czy poznaniacy zobaczą i usłyszą nietoperze?

Propozycja programu edukacyjnego „Nocne życie fortów”, kierowanego głównie do mieszkańców Poznania, zakwalifikowała się do finału ogólnokrajowego konkursu grantów jednej z dużych polskich firm. Jeśli uzyska wystarczające wsparcie internautów, poznaniacy po raz pierwszy będą mieli możliwość osobiście poznać – zobaczyć i posłuchać nietoperze, których aż 18 gatunków można spotkać w stolicy Wielkopolski.

Projekt zgłoszony przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” to jedyna propozycja z Poznania, która zakwalifikowała się do finału konkursu w kategorii Mikrograntów. Choć fortyfikacje poznańskie to jedna z najważniejszych krajowych ostoi nietoperzy, większość poznaniaków nigdy nie miała okazji przyjrzeć się tym zwierzętom z bliska. Przez miłośników architektury militarnej są one czasem traktowane jako utrudnienie w udostępnianiu turystycznym obiektów, a z powodu skrytego sposobu życia, niektórzy wręcz powątpiewają w ich obecność w fortach.

Przyrodnicy-eksperci z PTOP „Salamandra” chcą zmienić tę sytuację W ramach projektu planują przeprowadzić serię wieczornych spotkań, podczas których nie tylko będą opowiadać o nietoperzach, ale przede wszystkim umożliwią wszystkim zainteresowanym zobaczenie oraz usłyszenie tych zwierząt, swobodnie latających i żerujących w niezwykłej scenerii fortów. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu (np. noktowizorów, detektorów ultradźwięków) który zostanie zakupiony z grantu, możliwe będzie podsłuchiwanie niesłyszalnych dla człowieka głosów nietoperzy i oglądanie zwierząt w locie bez ich płoszenia. To całkowicie nowy, niezwykły sposób na interesujące spędzenie wieczoru i zwiedzanie fortyfikacji.

By plan się ziścił i projekt „Nocne życie fortów” otrzymał grant, musi zakalikować się co najmniej na siódme miejsce w swojej kategorii. Konieczne jest do tego silne wsparcie w głosowaniu internetowym. Glosować można raz dziennie do 17 maja włącznie. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich, ciekawych świata internautów do codziennego głosowania!

Więcej informacji, w tym link do serwisu z głosowaniem, można zaleźć na stronie internetowej „Salamandry”: www.salamandra.org.pl. O sukcesie może zdecydować każdy głos.


Źródło: Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra"
Organizator:

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra"

Adres:

Stolarska 7 3, 60-788 Poznań, woj. WP

Tel.:

61 662 86 06

Faks:

61 662 86 06

E-mail:

biuro@salamandra.org.pl

Www:

http://www.salamandra.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • zwierzęta