Przejdź do treści głównej

Eco-edukacja Grupy VIVE w przedszkolach

autor(ka): Organizatorzy
2018-04-24, 13:11
Grupa VIVE nie ustaje w wysiłkach szerzenia wiedzy o recyklingu. Już po raz drugi swój projekt „Dbam o świat od najmłodszych lat”, promujący ochronę środowiska, kieruje do przedszkolaków. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy MAC Edukacja z Fundacją VIVE Serce Dzieciom, należącą do Grupy VIVE.

Inicjatywa prowadzona jest w dwóch cyklach – wiosennym, kiedy obchodzony jest Dzień Ziemi i jesiennym w czasie Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów. Kadra menedżerska Grupy VIVE i MAC Edukacja czyta dzieciom w przedszkolach opowiadanie z eko-morałem. Najmłodsi uczą się poprzez zabawę, sprzątając zaśmieconą planszę lasu, segregacji odpadów. Edukacja dzieci ma za zadanie uczyć najmłodszych dbałości o Ziemię. Pierwsze spotkanie z dziećmi, które odbyło się 23 kwietnia w Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia przy ul. Kościuszki 36 w Kielcach, poprowadziła Prezes Zarządu VIVE Management – Agnieszka Servaas.

Projekt realizowany jest w ramach Tygodnia Ziemi (22–28 kwietnia 2018), zapoczątkowanego 22 kwietnia Dniem Ziemi, którego hasłem w 2018 roku jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. W związku z tym projekt „Dbam o świat od najmłodszych lat” został uzupełniony o zabawę zamiennikami, w której dzieci zgadują czym można zamienić plastikowe produkty, np. kubek plastikowy – kubek ceramiczny, butelka plastikowa – butelka szklana, siatka plastikowa – siatka tekstylna, torebka plastikowa – torebka papierowa, klocki plastikowe – klocki drewniane, czy sztuczne kwiaty plastikowe – kwiaty żywe czy np. papierowe.

„Poprzez zabawę i interaktywne ćwiczenia dzieci dowiedzą się co to jest recycling i jak selekcjonować odpady. Projekt ma na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest powtórne wykorzystanie wyrzuconych przedmiotów, by środowisko w którym żyjemy było czystsze i zdrowsze. Polega na zwróceniu uwagi na to jak ważny jest recycling. Wystarczy zmienić swoje nawyki oraz namówić rodzinę i najbliższe otoczenie do segregowania odpadów, które mogą zostać wykorzystane ponownie. Dotyczy to zarówno plastikowych opakowań, jak i niechcianych tekstyliów. – mówi Agnieszka Servaas, Prezes Zarządu VIVE Management.

Projekt wpisuje się w wydarzenia mające na celu podnoszenie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie nowego podejścia do zarządzania zasobami naturalnymi oraz gospodarowania odpadami tj. wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym. Mają one za zadanie wskazać na problem związany ze zwiększającą się ilością wytwarzanych odpadów ale jednocześnie na możliwości radzenia sobie z nim. Do takich rozwiązań należy m. in. selektywne zbieranie odpadów, w skutek czego zyskujemy czysty surowiec z przeznaczeniem do recyklingu lub innych form odzysku.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Vive Serce Dzieciom

Adres:

Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, woj. SK

Tel.:

41 347 63 50 wew. 107

Faks:

41 347 63 55

E-mail:

fundacja@vive.com.pl

Www:

http://www.fundacjavive.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja ekologiczna
  • ochrona przyrody
  • rolnictwo