Przejdź do treści głównej

Wolontariusze FUNDACJI „ORLEN – DAR SERCA” kibicują maratończykom

autor(ka): Magdalena Przygońska-Kęska
2018-04-23, 10:58
użytkownik
116 podopiecznych Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” zagrzewało do walki biegaczy podczas ORLEN WARSAW MARATHON. Młodzież z Rodzinnych Domów Dziecka oraz stypendyści Fundacji i ich rodzice przyjechali na to wydarzenie z całej Polski. Pokonali setki kilometrów by wesprzeć organizację maratonu, ale przede wszystkim, by kibicować zawodnikom i motywować ich do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Choć bieg na królewskim dystansie startował dopiero o 9.00 rano, dzień wolontariuszy zaczął się już o 6.00. Podobnie jak w zeszłym roku podopieczni Fundacji pomagali w strefie mety gdzie wspierali uczestników, którzy już ukończyli bieg. Do zadań wolontariuszy należało m.in. wręczanie medali, koców termicznych i napojów. Łącznie przepracowali ponad 1000 godzin.

- Jestem tu już trzeci raz. Spędziłam ponad 8 godzin w podróży, ale było warto. Mogę zdobyć cenne doświadczenie i zobaczyć jak od kuchni wygląda organizacja wielkiej imprezy sportowej. Cieszę się, że ja i moje rodzeństwo możemy być jej częścią. – powiedziała Urszula, wolontariuszka z Rodzinnego Domu Dziecka w Stargardzie.

- Wolontariusze to pierwsza linia wsparcia biegaczy. To oni swoim dopingiem tworzą tę niezwykłą atmosferę. Jestem niezmiernie wdzięczna naszym podopiecznym za ich bezinteresowną pomoc. – dodaje Marta Lau, Prezes Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

ORLEN Warsaw Marathon to najważniejsze w Polsce wydarzenie biegowe, organizowane w Warszawie od 2013 roku. W pięciu edycjach imprezy, ponad 160 tys. biegaczy miało okazję sprawdzić swoje możliwości na dwóch dystansach – maratońskim oraz w biegu na 10 km. W ramach OWM, pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, odbywają się również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: strona fundacji
Organizator:

Fundacja "ORLEN - DAR SERCA"

Adres:

Chemików 7, 09-411 Płock, woj. mazowieckie

Tel.:

22 778 08 51

E-mail:

fundacja@orlen.pl

Www:

http://www.orlendarserca.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek
  • wolontariat
  • wolontariusze