Przejdź do treści głównej

Recykling Rejs - finał w Nowej Soli [patronat ngo.pl] [relacja]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-04-23, 09:16
użytkownik
Pzrepływanie przez Wrocław
Na trasie kajakowego ultramaratonu od Brzegu do Nowej Soli można było spotkać nie tylko wrocławianina – Dominika Dobrowolskiego, ale i Mikołaja Józefowicza – warszawskiego kajakarza, który postanowił przyłączyć się do wyprawy na Odrze. Po 52 godzinach kajakarze przepłynęli dystans 325 km i zakończyli szczęśliwie wyprawę w Nowej Soli.

"Odra na czas – czas na Recykling Rejs" – pod takim hasłem rozpoczęła się pierwsza akcja w ramach cyklu edukacyjnych projektów w 2018 roku na polskich rzekach i jeziorach, organizowanych przez Fundację PlasticsEurope Polska wspólnie z ekologiem i podróżnikiem – Dominikiem Dobrowolskim. Celem pierwszej akcji było zwrócenie uwagi na problem zaśmiecenia Odry i zmobilizowanie mieszkańców i samorządy do troski o czystość rzeki.

Na trasie kajakowego ultramaratonu od Brzegu do Nowej Soli można było spotkać nie tylko wrocławianina – Dominika Dobrowolskiego, ale i Mikołaja Józefowicza – warszawskiego kajakarza (na co dzień pływającego po Wiśle), który postanowił przyłączyć się do wyprawy na Odrze. We Wrocławiu kajakarzom towarzyszył Irek Biernacki (fascynat SUPa /deski z wiosem). Na Odrze przyłączali się też inni wodniacy, którym zależy na czystości rzeki. Po 52 godzinach kajakarze przepłynęli dystans 325 km i zakończyli szczęśliwie wyprawę w porcie w Nowej Soli.

Wyprawa wpisała się w obchody 2018 – samorządowego roku rzeki Odry. Kajakarzom patronował Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Pomoc w przechodzeniu przez śluzy zapewniły Wody Polskie. Wyprawa i jej cele była wspierana też przez wielu dziennikarzy i media np.: Polskie Radio Wrocław, Polskie Radio Opole, Gazetę Wrocławską.

Organizatorzy i uczestnicy dziękuję wszystkim za pomoc w akcji! Kolejne "Recykling Rejsy" już wkrótce na innych rzekach i jeziorach w Polsce.

Szczegóły www.recykling-rejs.pl.

 


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: rzeka Odra, Brzeg, Wrocław, Głogów, Nowa Sól,
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.recykling-rejs.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling
  • rekreacja
  • turystyka, podróże
  • zasoby wodne