Przejdź do treści głównej

Międzynarodowe staże zawodowe szansą dla leszczyńskich uczniów [relacja]

autor(ka): Monika Pawlak
2018-04-23, 09:26
użytkownik
Przez ostatnie dwa lata Fundacja Centrum Aktywności Twórczej realizowała projekt pn. “Dziś Stażysta, Jutro Specjalista. Program rozwojowy i rozwój kompetencji kluczowych uczniów leszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych”, w ramach którego 28 uczniów wyjechało na międzynarodowe praktyki zawodowe.

Projekt został dofinansowany z Funduszy Europejskich i umożliwił odbycie trzytygodniowych staży zawodowych w Niemczech, Bułgarii i Wielkiej Brytanii uczniom kształcącym się w zawodach technik informatyk oraz technik logistyk/spedytor z 3 szkół: ZSE w Lesznie, ZSTCKZiU w Lesznie oraz ZSET w Lesznie. Uczniowie zostali wybrani na podstawie określonych kryteriów w procesie rekrutacji, przy współpracy z kadrą pedagogiczną udało się wybrać ambitną, charyzmatyczną, otwartą i ciekawą świata młodzież.

Przed każdą mobilnością uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowujących do wyjazdu. Młodzież swoje praktyki zawodowe realizowała w firmach o różnym profilu działalności związanej z ich profilem kształcenia, po pracy był czas na wycieczki po mieście, aktywności kulturalne, sportowe, które dodatkowo przyczyniły się do integracji ze społecznością lokalną.

Zdaniem Moniki Pawlak koordynatorki projektu: „Udział w mobilności dla uczniów to nie była tylko możliwość rozwoju ich kompetencji kluczowych, nabycie nowych doświadczeń zawodowych w międzynarodowym środowisku pracy, ale także poznanie nowych kultur, ludzi, miejsc, czy przełamanie barier językowych”.

Termin realizacji projektu 15.11.2016-14.05.2018r.

Dofinansowanie projektu z UE: 278 537,29 zł

Więcej informacji na temat projektu na stronie www.fundacja-cat.pl


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Centrum Akwtywności Twórczej
Organizator:

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

Adres:

Zachodnia 6, 64-100 Lasocice, woj. Wielkopolskie

Tel.:

888 496 548

Faks:

65 619 44 42

E-mail:

kontakt@fundacja-cat.pl

Www:

http://www.fundacja-cat.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • młodzież
  • rozwój zawodowy