Przejdź do treści głównej

Niepełnosprawnik.pl stroną internetową bez barier

autor(ka): Fundacja TUS
2018-04-20, 11:56
użytkownik
archiwalne
Wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami www.niepelnosprawnik.pl otrzymała nagrodę w konkursie ”Strona Internetowa bez Barier”. Konkurs jest wydarzeniem organizowanym cyklicznie przez Fundację Widzialni przy współpracy z Szerokim Porozumieniem na rzecz Umiejętności Cyfrowych.

www.niepelnosprawnik.pl

Istotę konkursu stanowi wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych, najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe. http://widzialni.org/konkurs-strona-internetowa-bez-barier,new,mg,6,347.

Wręczenie nagród IX edycji konkursu odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestników oceniano w kategoriach: Strony publiczne, Strony niepubliczne, Najlepsi z Najlepszych oraz strony powstałe w oparciu o szablony Polskiej Akademii Dostępności. Fundacja TUS została nagrodzona za Niepełnosprawnik w kategorii strona niepubliczna do 100 podstron.

Podstawowym kryterium oceny był stan dostępności strony www dla jak największej liczby użytkowników, niezależnie od ich niepełnosprawności, wieku, zamożności, zastosowanego sprzętu.

Analiza serwisów składała się z kilku etapów. Eksperci do spraw. dostępności przeprowadzili wstępna selekcję stron www, aby następnie przejść do szczegółowej kontroli dostępności. Natomiast grupa konsultantów z niepełnosprawnościami: niedowidzący, niewidzący i niesłyszący przeprowadziła serię zadań charakterystycznych dla danego serwisu. Całe badanie zostało wykonane w oparciu o metodologię opracowaną przez Fundację Widzialni i Uniwersytet Śląski.

W imieniu Fundacji TUS nagrodę odbierała Małgorzata Peretiatkowicz, członkini zarządu związania z Niepełnosprawnikiem od początku, od 2008 roku.

Przy tej okazji dziękujemy Grzegorzowi Wolańskiemu, który wolontarystycznie poświęcił Niepełnosprawnikowi 12 miesięcy swojej pracy. To, jak wygląda Niepełnosprawnik teraz, to jego dzieło.

Cieszymy się bardzo z wyróżnienia – łatwość korzystania z wyszukiwarki i jej dostępność są naszymi priorytetami.

Niepełnosprawnik to bezpłatna i sprawdzona informacja o dostępności miejsc publicznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To także przyjazny interfejs - ze zrozumiałym językiem i doskonale opisującymi miejsca piktogramami. Audyty (pomiary obiektów) przeprowadzane są przez dwuosobowe zespoły, w oparciu o szczegółowe standardy korespondujące z przepisami prawa i zasadami uniwersalnego projektowania. W wyszukiwarce jest ponad 14 tys. obiektów.

 

PS. Fundacja TUS zmienia siedzibę. Od 7 maja odwiedzajcie nas przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku numer 10. Będziemy w tym samym lokalu, co Fundacja Vis Maior. A dzwonić do nas można na numer 501 009 857. Adresy internetowe pozostają bez zmian.

 

Niepełnosprawnik jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja TUS
Data wydarzenia: od 2018-04-20 do 2018-04-30
Organizator:

Fundacja TUS

Adres:

Bitwy Warszawskiej 1920 roku numer 10, 02-366 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

501009857

E-mail:

tus@tus.org.pl

Www:

http://www.tus.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • nowe technologie
  • osoby z niepełnosprawnościami