Przejdź do treści głównej

Engo+ łączy organizacje pozarządowe z wolontariuszami

autor(ka): Fundacja Sarigato
2018-04-16, 10:48
Engo+ – pierwszy taki portal łączący organizacje pozarządowe z wolontariuszami zarówno z osobami prywatnymi, jak i z firmami i ich pracownikami. Portal odpowiada na dwa problemy. Po pierwsze, na zbyt małą ilość rąk do pracy w organizacjach. A po drugie, na brak informacji wśród osób chętnych do pomocy, także firm, o tym jak można się zaangażować.

Jak to działa?

1. Przedstawiciel organizacji zakłada konto osobowe, a następnie stronę Organizacji, po czym dodaje „misje”, czyli zadania do wykonania.

2. Wolontariusz zarejestrowany na stronie, lub pracownik firmy, która założyła stronę na engoplus.pl zgłasza się do realizacji misji.

3. Wolontariusze otrzymują punkty za ilość godzin poświęconych na działania i pną się w górę w rankingu Wolontariuszy. W przypadku pracowników firm, także Firma otrzymuje Dzięki wprowadzonej grywalizacji portal będzie motywować ludzi biznesu do wykonywania dobroczynnych misji i przeprowadzi obie strony przez początki nowej współpracy.

Już teraz można wybierać spośród misji w różnych kategoriach. Na portalu jest baza zadań związanych z przekazywaniem wiedzy, ale też można wybrać pomoc organizacyjną, wolontariat opiekuńczy czy akcyjny.

Projekt prowadzony jest przez Fundację Sarigato, która postanowiła, że dostęp do platformy jest bezpłatny, zarówno dla organizacji pozarządowych, Wolontariuszy i chętnych do działania firm. Każda fundacja i stowarzyszenie może zarejestrować konto i ogłosić misję.

Wierzymy że ręce do pracy są, tylko nie zawsze sami Wolontariusze wiedzą w jaki sposób mogliby pomóc.

Zapraszamy na http://engoplus.pl/.


Źródło: Fundacja Sarigato
Organizator:

Fundacja Sarigato

Adres:

Vetulaniego 14 lok. 2, 31-226 Kraków, woj. MA

Tel.:

668 031 068

Faks:

12 444 17 30

E-mail:

kontakt@sarigato.org

Www:

http://sarigato.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • wolontariat
  • wolontariusze