Przejdź do treści głównej

Delegaci zadecydują o przyszłości ZHR

autor(ka): Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
2018-04-13, 10:58
użytkownik
archiwalne
fot. wikimedia commons
Ponad 300 instruktorek i instruktorów ZHR spotka się podczas XVI Zjazdu ZHR. Zjazd ZHR jest najwyższą władzą Związku i odbywa się raz na dwa lata. Decyduje o podstawowych sprawach ideowych, programowych i strukturalnych organizacji. Jego celem jest również wybranie nowych władz, w tym Przewodniczącego oraz Naczelniczki Harcerek i Naczelnika Harcerzy.

O przyszłości Związku zdecydują delegaci i delegatki, wybrani w demokratycznych wyborach przez instruktorów we wszystkich okręgach Polski oraz z urzędu: członkowie Rady Naczelnej, Naczelnictwa, Komisji Rewizyjnej ZHR oraz Sądu Harcerskiego.

XVI Zjazd ZHR odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 r. w "Sali pod Kopułą" Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej jest organizacją pożytku publicznego, która powstała w 1989 roku, jest jedną z największych organizacji harcerskich w Polsce. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Data wydarzenia: od 2018-04-13 do 2018-04-15
Organizator:

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Adres:

Litewska 11/13, 00-589 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 629 12 39

Faks:

22 629 24 98

E-mail:

naczelnictwo@zhr.pl

Www:

http://www.zhr.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • hobby, zainteresowania
  • młodzież
  • społecznicy
  • wychowanie