Przejdź do treści głównej

Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" w Szwajcarce [relacja]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-04-13, 10:01
użytkownik
Koalicja Recykling Górom wraz z ekologiczną akcją "Śmieci skrzydeł nie mają" odwiedziła kolejne wspaniałe polskie schronisko. Tym razem Orzeł Przedni - ambasador akcji wylądował 12 kwietnia 2018 roku w Szwajcarce, w sercu Gór Sokolich, leżących w Rudawach Janowickich. W akcji wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych z Jeleniej Góry pod opieką pani Renaty Jaryczewskiej - nauczycielki biologii.

Całą grupkę spod zamku w Karpnikach wprowadził do schroniska wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski - pomysłodawca akcji "Śmieci skrzydeł nie mają". Uczniowie z ochotą przymocowali edukacyjną tabliczkę z Orłem Przednim na froncie schroniska. Zgodnie z parytetem dwie śrubki wkręciły dziewczyny, dwie chłopcy.

Spotkanie w schronisku było też okazją do porozmawiania o środowisku, recyklingu oraz kulturze zachowywania się w górach. Zgodnie z zasadą akcji wszystkie śmieci, jakie wnosimy do schronisk czy w góry, zawsze znosimy ze sobą na dół, tam segregujemy i wrzucamy do odpowiednich pojemników na surowce wtórne! Dla nas wszystkie opakowania są cennymi surowcami, zatem trzeba je segregować, odzyskiwać i recyklingować.

Akcję organizowała Koalicja Recykling Górą, którą wspierają: Fundacja PlasticsEurope Polska i Fundacja ProKarton. Fundacja ProKarton dodatkowo ufundowała dla wszystkich uczestników pyszne soki w kartonach, które oczywiście po opróżnieniu zostały zniesione do Karpnik, tam posegregowane i wrzucone do pojemników na tworzywa.

Organizatorzy bardzo dziękują panu Grzegorzowi Błażejczakowi - szefowi Szwajcarki - za wspaniałą gościnę w schronisku . To jedno z najpiękniejszych polskich schronisk. Trzeba je często odwiedzać wędrując po Jeleniogórskiej Kotlinie, ale nigdy nie należy tu ( i we wszystkich innych schroniskach ani na szlakach) zostawiać śmieci!

Podziękowania również dla jeleniogórskich mediów za udział w konferencji prasowej w Szwajcarce, a szczególnie dla pana Przemkowa Kaczałko ( z serwisu Jelonka.com) , który towarzyszył w wędrówce do schroniska .

Szczegóły: https://www.facebook.com/recyklinggorom/


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Schronisko Szwajcarka, Karpniki,
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

https://www.facebook.com/recyklinggorom/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • młodzież
  • ochrona przyrody
  • recykling