Przejdź do treści głównej

Projekt „No borders, brother!”/ „Bez granic, bracie!” [relacja]

autor(ka): Ryszard Młodzianowski
2018-04-09, 09:47
użytkownik
Projekt „No borders, brother!” to wspólna inicjatywa dwóch krajów: Polski i Słowacji, w której bierze udział 36 młodych osób w wieku 13-17 lat wraz z 4 liderami. Uczestnikami są członkowie zespołów tańca i grup teatralnych z mniejszych miejscowości. W dniach 27 stycznia - 3 lutego 2018 r. odbyła się wymiana – spotkanie naszej młodzieży z młodzieżą ze Słowacji w Murzasichle koło Zakopanego.

No borders, brother!” / „Bez granic, bracie!” - manifest polskiej i słowackiej młodzieży

Augustowskie Stowarzyszanie Kulturalno - Społeczne w okresie ferii zimowych, rozpoczęło realizację projektu Erasmus + : „No borders, brother!” / „Bez granic, bracie!”. Projekt jest wspólną inicjatywą dwóch krajów: Polski i Słowacji. Bierze w nim udział 36 młodych osób w wieku 13 - 17 lat wraz z 4 liderami. Uczestnikami są członkowie zespołów tańca i grup teatralnych z mniejszych miejscowości. W dniach 27.01 - 03.02.2018 r. odbyła się wymiana – spotkanie naszej młodzieży z młodzieżą ze Słowacji w Murzasichle koło Zakopanego. To młodzież zainicjowała i realizuje projekt, a celem jest zaspokajanie potrzeb społecznych i rozwijanie pasji młodych ludzi.

Coraz częściej obojętni jesteśmy na kulturę własnego kraju, nie mówiąc już o kulturach obcych narodów. Dlatego też naszym głównym projektowym celem i zadaniem jest dyskusja międzynarodowa i międzykulturowa oraz wyrażenie sprzeciwu wobec negatywnych zjawisk społecznych. Opierając się na technikach teatralnych i tanecznych, wspólnie z młodzieżą ze Słowacji, stworzyliśmy własny manifest. W trakcie pobytu w Murzasichle wykorzystaliśmy metody pracy pozaformalnej m.in.: praca w grupach, gry i zabawy integracyjne, gry terenowe, warsztaty teatralne i taneczne, dyskusje, burze mózgów, prezentacje, energizery itd. Uczestnicy zdobyli nową wiedzę, umiejętności, kompetencje potrzebne w życiu, zawiązali nowe przyjaźnie, a co najważniejsze stali się bardziej świadomymi obywatelami zarówno swoich krajów jak i Europy.

Chcemy zachęcić młodych oraz osoby dorosłe do dyskusji i refleksji nad negatywnymi zjawiskami jak: ksenofobia, rasizma, przemoc, agresja, niechęć wobec innych kultur i religii. Udział w projekcie „No borders, brother!” uczy wyrażać sprzeciw wobec negatywnych zjawisk we współczesnej Europie, daje możliwość zdobycia wiedzy jak zapobiegać negatywnym zjawiskom globalizacji.

Działania z projektu można śledzić na stworzonym przez młodzież fanpage: www.facebook.com/NoBordersBrothers/

Ryszard Młodzianowski/ASKS


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne
Organizator:

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne

Adres:

Śródmieście 9 lok. 14, 16-300 Augustów, woj. PD

Tel.:

603 964 159

E-mail:

asks05@interia.pl

Www:

http://www.asks.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Brawo! ~:) Kamil 10.04.2018, 02:09 Brawo Wy ! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • antydyskryminacja
  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • edukacja obywatelska
  • integracja europejska
  • młodzież
  • wielokulturowość