Przejdź do treści głównej

Projekt "14 lekcji na 14 rocznicę członkostwa Polski w UE" zawita do Dębicy

autor(ka): Dominik Łazarz
2018-04-06, 13:05
użytkownik
archiwalne
Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego wspólnie z Dominikiem Łazarzem z Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie w najbliższy poniedziałek (9 kwietnia 2018 r.) o godz. 9.45 przeprowadzi w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy "Lekcję europejską". Będzie to już kolejne spotkanie z młodzieżą zorganizowane przez europosłankę w ramach cyklu „14 lekcji na 14 rocznicę członkostwa Polski w UE".

– Pomysł przeprowadzenia cyklu lekcji europejskich zrodził się celem pokazania jak wiele Unia Europejska dała Polsce i Polakom. Fundusze unijne, które pozyskujemy dzięki naszej obecności we Wspólnocie, wpływają na wszystkie sfery naszego życia poczynając od infrastruktury drogowej, rozwoju przedsiębiorczości i innowacji, na inwestycjach w kulturę, sztukę czy na renowacji i modernizacji obiektów sakralnych kończąc. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo naszego kraju, które gwarantuje członkostwo w elitarnym klubie państw, jakim jest UE – komentuje Dominik Łazarz, wicedyrektor Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie

Cykl spotkań pt. „14 lekcji na 14 rocznicę członkostwa Polski w UE” jest realizowany w szkołach średnich z Podkarpacia. Przedsięwzięcie zainagurowana dwa tygodnie temu w sanockim Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej. Kolejne spotkanie zorganizowano w najstarszej rzeszowskiej szkole średniej tj. I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego. Teraz czas na dębicki „Kwiatek”.

– Grupą, która w szczególny sposób skorzystała na integracji europejskiej jest nasza młodzież, niestety nie pamiętająca już jak wyglądała sytuacja w naszym kraju przed podpisaniem traktatu akcesyjnego. Jak pokazują badania, z przykrością trzeba stwierdzić, że poziom wiedzy młodzieży na temat Wspólnoty w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia – podkreśla Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia, i dodaje: – Ponadto, w związku z ogromną ilością informacji jakie w dzisiejszych czasach otrzymują młodzi ludzie, często trudno jest im zweryfikować ich prawdziwość, a tylko wyczerpująca i pochodząca z wiarygodnego źródła wiedza może im pomóc we właściwej analizie faktów czy chociażby w późniejszym wyborze życiowej i zawodowej drogi.

Europoseł Łukacijewska wspólnie z Centrum Dokumentacji Europejskiej (działającym przy rzeszowskiej WSIiZ w ramach sieci Komisji Europejskiej), mając na uwadze słabą wiedze młodych Polaków o UE, zdecydowała się zorganizować cykl warsztatów skierowanych głównie do młodych mieszkańców Podkarpacia. W trakcie tych spotkań prowadzący rozmawiają z młodzieżą o Unii Europejskiej, jej instytucjach, korzyściach jakie płyną z przynależności Polski do UE, a także prezentowane są efekty kilkunastu lat członkostwa we Wspólnocie.

 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Łazarz
Miejsce: Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Data wydarzenia: 2018-04-09
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • ok ~Darek 06.04.2018, 11:06 Fajna inicjatywa ! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • integracja europejska
  • młodzież