Przejdź do treści głównej

Prezeska FOB objęła funkcję prezes Zarządu Siemens Polska

autor(ka): Agnieszka Siarkiewicz
2018-04-03, 15:14
użytkownik
Z początkiem kwietnia Dominika Bettman, dotychczasowa CFO Siemens Polska, obejmie stanowisko prezes zarządu tej firmy. Będzie je nadal łączyła z zadaniami Prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu, funkcji którą pełni społecznie od czerwca 2017 roku.

Łączenie przez Dominikę Bettman stanowiska prezes zarządu Siemens Polska z działaniem na rzecz organizacji pozarządowej jest wzmocnieniem deklaracji dotyczącej większego zaangażowania przedstawicieli firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu w upowszechnianie standardów społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce.

- Kierowanie każdą organizacją to zobowiązanie wobec szerokiego grona interesariuszy. Zobowiązanie do reprezentowania najwyższych standardów działania, kierowania się wartościami i zasadami etyki. Dla mnie oznacza to postępowanie zgodne z ideą społecznej odpowiedzialnego biznesu, z którą wciąż zbyt mało prezesów w Polsce się identyfikuje i wspiera. Obowiązki w Siemens Polska, jak i w Forum Odpowiedzialnego Biznesu pragnę łączyć z misją działania na rzecz większego zaangażowania szefów firm w CSR i zrównoważony rozwój. Bez poparcia idei społecznej odpowiedzialności biznesu przez członków zarządów nie osiągniemy trwałego rozwoju - mówi Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezes Zarządu Siemens Polska.

Dominika Bettman od 20 lat zarządza finansami w firmie Siemens, zajmując stanowisko prezeski ds. finansowych, CFO spółki. Ekonomistka, finansistka, absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce. W kwietniu 2018 roku objęła stanowisko prezes Zarządu Siemens Polska, firmy będącej partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największej w Polsce i najdłużej działającej organizacji, zajmującej się temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Biznes odgrywa niebagatelną rolę w tworzeniu wspólnej wartości, a odpowiedzialność ludzi stojących na czele firm nie może ograniczyć się do pozytywnych wyników finansowych. To podstawa, jednak kontekst naszych działań jest znacznie szerszy. Odpowiadamy też za losy naszych pracowników, kontrahentów, przyszłość środowiska społecznego i naturalnego w którym działamy - dodaje Dominika Bettman.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Organizator:

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Adres:

Szpitalna 5 20, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 627 18 71

E-mail:

biuro@fob.org.pl

Www:

http://www.odpowiedzialnybiznes.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • władze organizacji
  • współpraca z biznesem