Przejdź do treści głównej

Początek współpracy pomiędzy Fundacją Kapucyńską a Fundacją Carrefour

autor(ka): Organizatorzy
2018-03-28, 09:58
27 marca 2018 r. w Centrum Smaku Kariery przy al. Jerozolimskich 148 odbyła się doroczna konferencja prasowa Carrefour Polska, w której udział wzięli również przedstawiciele i pracownicy Fundacji Kapucyńskiej.

Podczas konferencji Sekretarz Generalny Carrefour Polska Robert Noceń, na ręce fundatora Fundacji Kapucyńskiej Radosława Pazury oraz prezesa Marka Seretnego, przekazał symboliczny czek o wysokości 267 117 zł na wsparcie budowy Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika w ramach szerszego projektu "Szansa dla bezdomnych - pokonanie marginalizacji."

– Bardzo się cieszę, że mogę wręczyć ten symboliczny czek Fundacji Kapucyńskiej. Dzięki grantowi z Fundacji Carrefour, możemy w realny sposób wspomóc budowę nowej jadłodajni dla bezdomnych, którą prowadzi fundacja w Warszawie przy ulicy Miodowej – powiedział Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska. – Carrefour działa w Polsce od przeszło 20 lat i już od samego początku podchodzi kompleksowo do swojego zaangażowania społecznego.

W działalność charytatywną angażuje się zarówno centrala, jak i sklepy sieci w całej Polsce. A dzięki Fundacji Carrefour możemy realizować duże projekty społeczne, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby potrzebujących – dodał Sekretarz Generalny Carrefour Polska.

– Dzisiejszy grant jest dla nas wielkim wsparciem i możecie być pewni, że żadna złotówka nie będzie zmarnowana. Od początku istnienia fundacji wspieramy braci kapucynów w dziele pomocy osobom najbardziej potrzebującym, a głównym naszym celem jest wybudowanie nowej jadłodajni, aby móc pomagać kompleksowo i w godnych warunkach – powiedział Radosław Pazura.

Wszystko wskazuje na to, że to początek współpracy pomiędzy Fundacją Kapucyńską a Fundacją Carrefour. Już w najbliższej przyszłości sieć sklepów Carrefour zacznie wspierać fundację regularnymi darami rzeczowymi, fundacja z kolei przekazywać je będzie osobom najuboższym i bezdomnym.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Kapucyńska im. Bł. Aniceta Koplińskiego

Adres:

Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

797 907 148

E-mail:

biuro@fundacja-kapucynska.org

Www:

http://fundacja-kapucynska.org 

Organizator:

Fundacja Carrefour

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • osoby bezdomne
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • współpraca z biznesem