Przejdź do treści głównej

Kobiety edukują

autor(ka): "PROJEKTOR-wolontariat studencki"
2018-03-08, 11:41
Są młode, pełne energii i pomysłów. Współczesne studentki już od początku swojej kariery akademickiej poszukują dodatkowych opcji rozwoju, które w przyszłości spowodują, że staną się one bezkonkurencyjne na rynku pracy. Jedną z opcji, które znajdują jest PROJEKTOR - wolontariat studencki.

Na czym to polega?

Program, który nie tylko daje ogromny wybór możliwości swoim wolontariuszom, ale również pomaga dzieciom odkrywać nowe pasje i uwierzyć w siebie. Wolontariuszki PROJEKTORA bardzo często podkreślają, że to właśnie udział w tym przedsięwzięciu polegający przede wszystkim na tworzeniu i prowadzeniu zajęć z dziećmi z małych miejscowości miał bardzo duży wpływ na kształtowanie ich charakteru i budowanie ich pewności siebie. Małgorzata Węglińska, jedna z wolontariuszek: „W Projektorze odkrywam siebie. Teraz tak naprawdę poznaję swój charakter oraz swoje mocne i słabe strony. Stopniowo buduję swoją własną drogę życia. Wiem, że realizując projekty, mogę motywować dzieci i młodzież do tego, by w swoim życiu zawsze robiły to, co lubią najbardziej, by rozwijały swoje talenty i przede wszystkim nie bały się realizować swoich marzeń, nawet gdy inni ich w tym nie wspierają. Chcę dzielić się z nimi swoim optymizmem i motywować do tego, by nie zatrzymywały się na tym, co obowiązkowe, lecz szukały czegoś więcej”.

Inspiracja

Wolontariuszki PROJEKTORA są inspiracją nie tylko dla dzieci, dla których prowadzą zajęcia na najróżniejsze tematy, ale również motywują siebie nawzajem do podejmowania nowych wyzwań, zdobywania kolejnych umiejętności i stawania się mistrzyniami w swoich dziedzinach. Na co dzień zarażają swoją pozytywną energią, uśmiechem są w stanie zjednać sobie każdego, kto stanie na ich drodze i są wzorem do naśladowania. Kolejna z wolontariuszek, Joanna Niemiec opisuje to tak: „W Projektorze znalazłam przestrzeń do nauki i realizacji pomysłów. Zdobyłam przyjaciół i zjeździłam z nimi Polskę wzdłuż i wszerz. Działam, bo lubię wyzwania. Mogę podnosić sobie poprzeczkę coraz wyżej. Pokazuję uczniom naukę z ciekawszej strony, łamię stereotyp trudnej młodzieży i spędzam z nią rewelacyjne chwile. Inspirują mnie moje projektorowe koleżanki, te kobiety mają moc!”

Doświadczenie

Dążenie do wyznaczanych sobie celów, osiąganie coraz lepszych rezultatów w pracy nad sobą i stawianie sobie poprzeczki coraz wyżej to właśnie to, co charakteryzuje wolontariuszki PROJEKTORA. Nie zatrzymują się nigdy i uparcie realizują swoje plany. Oksana Marczak: „Uwielbiam współpracę z dzieciakami i ich radość kiedy dowiadują się, że podczas moich warsztatów mogą samodzielnie przygotować zdrowe słodycze! Daje mi to ogromną satysfakcję i energię do działania, a dodatkowo mam poczucie, że mam wpływ na ich nawyki żywieniowe i udowadniam, że zdrowe jest smaczne i proste w przygotowaniu, a gotowanie daje niesamowitą frajdę!”. Oksana właśnie dzięki PROJEKTOROWI znalazła pomysł na życie i pojęła decyzję o założeniu własnej firmy.

Siła

Dzięki temu, że już na początku studiów wolontariuszki PROJEKTORA zaczynają poznawać swoje mocne strony i uczą się pomagać innym, w późniejszym czasie mogą skupiać się na konkretnych działaniach. Wiedzą na co je stać i to pomaga im podejmować ważne decyzje w życiu, których być może bałyby się bardziej gdyby nie PROJEKTOR: Wioletta Pępek mówi o sobie: „Wszystkie szkolenia, projekty, wydarzenia czy aktywności, w których miałam możliwość wziąć udział bardzo ukształtowały moją osobowość i to, jaką osoba teraz jestem. Dlaczego działam? Na początku to była ogromna satysfakcja. Widzieć, że to co się robi może mieć wpływ na młodsze pokolenie i ich decyzje w dalszym rozwoju to bezcenne uczucie. Później zaczęłam zauważać jak ja sama się przy tym rozwijam. I teraz śmiało mogę powiedzieć, że wolontariat to była najlepsza decyzja w moim życiu!”.

Lepszy świat

Nawet jeśli za kilka lat tylko część dzieci, które brały udział w jednym z 34670 projektów przeprowadzanych w ramach programu PROJEKTOR wolontariat studencki zainspirowana działaniami wolontariuszy postanowi zrobić coś dla innych to i tak będzie to ogromny sukces. Ola Skorżyńska, która aktualnie pracuje w PROJEKTORZE opisuje siebie i swoje działania w następujący sposób: „Nie potrafię nic nie robić. Lubię się rozwijać, działać, to sprawia mi wiele radości! Tym samym polskie szkoły i uczniowie, zyskują bardzo dużo! Jako studentki dajemy im swoją pasję, a dzielenie się wiedzą i doświadczeniem zmienia świat na lepszy. Czuje się spełniona dzięki temu! W Projektorze jest mnóstwo kobiet, które mają różne historie i są inspiracją dla innych.”

Daj się zainspirować!

Każdy, kto poszukuje swojej drogi, chciałby się rozwijać równocześnie dając coś od siebie innym powinien spróbować swoich sił w wolontariacie. Spośród wielu możliwości warto wybrać właśnie PROJEKTOR wolontariat studencki, chociażby dlatego, że można tam spotkać wszystkie opisane wyżej super dziewczyny! Wszystkie informacje na temat programu znajdują się na stronie: http://projektor.org.pl/


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • kobiety
  • wolontariat
  • wolontariusze