Przejdź do treści głównej

PROJEKTOR. Nowy semestr, nowe wyzwania dla studentów

autor(ka): Organizatorzy
2018-03-05, 14:10
Warsztaty edukacyjne z kryminalistyki, Centrum Nauki da Vinci. Fot. Hubert Kochański
Nowy semestr to okazja do podjęcia nowych aktywności. Jednym z ciekawych i przynoszących wiele korzyści wyzwań może być udział w Programie „PROJEKTOR - wolontariat studencki”.

Czym jest PROJEKTOR?

Program ma na celu aktywizację oraz przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce. Cel ten realizowany jest poprzez rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży, odkrywanie talentów i potencjału drzemiącego zarówno w uczestnikach, jak i w studentach prowadzących projekty.

Jak to działa?

W Projektorze wolontariuszami są studenci różnych kierunków, z różnych uczelni znajdujących się na terenie Polski. Zajęcia prowadzone przez studentów charakteryzuje różnorodność tematyki oraz fakt, że to właśnie oni są twórcami i realizatorami swoich pomysłów. Jedna z wolontariuszek z Rzeszowa, Małgorzata Kiszka, opisuje to tak: "Działalność w programie przede wszystkim daje mi dużo radości, fajnych znajomości i dużo świetnych wspomnień".

Zaprojektowani #1 | Poznań

Daj się wciągnąć!

Semestr letni to idealny czas na prowadzenie projektów systematycznych. Jeden taki projekt to tylko 3 spotkania w szkole trwające po 2 godziny lekcyjne. Na realizację projektu student może przeznaczyć od 2 do 4 tygodni. Studentka Rusycystyki na UMCS w Lublinie, Ewelina Szuba o udziale w programie: „Na początku byłam sceptycznie nastawiona do jakiegokolwiek wolontariatu. Jeszcze pamiętam swój pierwszy projekt naprawdę się bałam, z czasem ten strach ustąpił a ja coraz bardziej nabierałam pewności siebie. To, co podoba mi się w PROJEKTORZE to że każde zajęcia są inne.”

Do tej pory od 2003 roku przeprowadzono ponad 33 655 projektów edukacyjnych. Udział w PROJEKTORZE to świetna okazja do zdobycia nowych umiejętności, które mogą się przydać nie tylko w życiu zawodowym, ale także w życiu prywatnym.

Program czeka na studentów wszystkich kierunków z całej Polski. Do rejestracji organizatorzy zapraszają również szkoły z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców zainteresowane realizacją projektów edukacyjnych u siebie. Dołączyć można na stronie: www.app.projektor.org.pl

Program realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, a jego autorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Adres:

Sterlinga 27/29 lok. 501, 90-212 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 632 59 91

Faks:

42 630 27 81

E-mail:

fep@fep.lodz.pl

Www:

http://www.fep.lodz.pl 

Organizator:

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Adres:

Królowej Marysieńki 48, 02-954 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 550 28 00

Faks:

22 550 28 01

E-mail:

paff@pafw.pl

Www:

http://www.pafw.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • młodzież
  • wolontariat
  • wolontariusze