Przejdź do treści głównej

Znamy laureatów pierwszej polskiej edycji Pramerica Moc Działania

autor(ka): Fundacja Pramerica
2018-03-05, 13:58
Wyjeżdżają na wolontariat misyjny, pomagają chorym i potrzebującym, angażują się w działalność na rzecz ochrony praw człowieka – polscy uczniowie mają w sobie Moc Działania i niezwykłą energię, którą dzielą się z innymi. Nastoletni wolontariusze, których inicjatywy społeczne urzekły kapitułę programu spotkają się na gali finałowej programu Pramerica Moc Działania, która odbędzie się już 22 marca w Warszawie.

Oto laureaci pierwszej polskiej edycji programu Pramerica Moc Działania:

Piotr Deinhard – uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie,

Anna Gibasiewicz – uczennica Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu,

Karolina Jasiak – uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu,

Magdalena Jasińska – uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu,

Kinga Jóźwiak – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich,

Kacper Jurowicz – uczeń Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku,

Mateusz Mielczarek – uczeń XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie,

Natalia Nowicka – uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy,

Mateusz Olborski – uczeń XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi,

Maria Siewkowska – uczennica Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie,

Magdalena Sulmińska – uczennica Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach

Patryk Widera – uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Kluczborku.

„To, co łączy tych młodych ludzi to niezwykła pasja do dzielenia się i wspierania innych. Podejmowane przez nich działania są odważne, kreatywne i co najważniejsze – wolne od wszelkich ograniczeń. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania, wiary i determinacji w zmienianiu otaczającego świata na lepszy” – komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes Pramerica Życie.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń, nadesłanych przez pełnych pasji i zaangażowania młodych ludzi z całej Polski, kapituła programu mogła wybrać jedynie dwunastu finalistów. Było to trudne zadanie, gdyż inicjatywy opisywane w formularzach zgłoszeniowych zaskoczyły jury nie tylko skalą swojej działalności społecznej, ale również umiejętnością dostrzegania problemów w otaczającej ich społeczności, wyszukiwaniu skutecznych rozwiązań i wdrażaniu ich, tak by realnie zmieniać świat.

„Te wszystkie historie, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, pokazują, że młodzi Polacy mają wielkie serca, otwarte umysły i odwagę, by działać. To, co nasi bohaterowie robią na co dzień jest niezwykle budujące i motywujące. To dla nas ogromny zaszczyt móc uhonorować najlepszych młodych wolontariuszy i wynagrodzić ich niecodzienne, a przy tym tak potrzebne inicjatywy. To właśnie z myślą o nich i ich historiach powstał ten program” – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica .

Zwieńczeniem pierwszej polskiej edycji programu Pramerica Moc Działania będzie uroczysta gala finałowa, która odbędzie się 22 marca w Warszawie. W trakcie wieczoru zostanie też wyłoniona dwójka złotych medalistów projektu, których inicjatywy i postawa wzbudziły szczególny podziw oraz uznanie członków jury. Nagrodą dla nich będzie wyjazd do Waszyngtonu, udział w międzynarodowej gali Spirit of Community i możliwość wymiany doświadczeń z młodymi wolontariuszami z całego świata. Oprócz tego otrzymają oni wsparcie finansowe dla wybranych przez siebie organizacji. Oprócz udziału w gali, wszyscy laureaci wezmą także udział w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach, przeprowadzonych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Program Pramerica Moc Działania jest organizowany przez Fundację Pramerica, Pramerica Życie TUiR SA we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Inicjatywę wspierają również Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego, Amerykańska Izba Handlowa AmCham oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Patronat medialny nad inicjatywą objęły redakcje „Cogito” i „Perspektywy”.

Więcej informacji o polskiej edycji Pramerica Moc Działania na stronie www.mocdzialania.pl.

***

Od 2009 roku przy Pramerica Życie działa Fundacja Pramerica. Realizując swoją misję Fundacja otwiera umysły młodych na otaczający ich świat, przygotowuje do życia w świecie finansów i dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem. Fundacja Pramerica angażuje się również w działania promujące zdrowie i profilaktykę zdrowotną, bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co jest najcenniejsze: życie i zdrowie. A to wszystko z pomocą zaangażowanych i pełnych empatii wolontariuszy – pracowników, współpracowników i przyjaciół Pramerica Życie. Więcej informacji na www.fundacjapramerica.pl.

Jednym ze sztandarowych inicjatyw Fundacji Pramerica jest polska edycja programu Pramerica Moc Działania, zapoczątkowanego we wrześniu 2017 roku. Program wyróżnia i nagradza uczniów szkół ponadpodstawowych, aktywnych i zaangażowanych na rzecz lokalnej społeczności. Laureaci mogą wziąć udział w rozwijających warsztatach, a także otrzymują atrakcyjne nagrody, a zwycięzcy maja okazję wziąć udział w międzynarodowej Gali Finałowej programu w Waszyngtonie.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach.

Nasze programy przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Ucząc poprzez działanie, oferujemy wiele możliwości praktycznego sprawdzenia wiedzy. Staramy się rozwijać umiejętność krytycznego myślenia oraz kształtować aktywny stosunek do życia.


Źródło: Fundacja Pramerica
Organizator:

Fundacja Pramerica

Adres:

Aleja Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa-Wola, woj. mazowieckie

Tel.:

22 329 31 31

E-mail:

fundacja@pramerica.pl

Www:

http://www.fundacjapramerica.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • młodzież
  • wolontariat
  • wolontariusze