Przejdź do treści głównej

Gostyń. IX Turniej Karate TKKF "TĘCZA" [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowak
2018-03-05, 09:56
użytkownik
TKKF „TĘCZA” w Gostyniu zorganizował IX Turniej Karate. Był on podsumowaniem minionego roku. Najmłodsi, młodsi i starsi adepci karate zmagali się w konkurencjach kata (zademonstrowanie układów technik symulujących walkę z kilkoma przeciwnikami). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy zawodnicy słodycze.

Uczestnicy turnieju zebrali też blisko 200 zł, które przeznaczono na pomoc Julce, której leczenie w Belgii wspierają w ramach akcji pomocowej Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Na początku turnieju prezes klubu karate TKKF „Tęcza” w Gostyniu Waldemar Szwedek powitał uczestników, widzów oraz przedstawił zasady turnieju i zespół sędziowski.

Po rozgrywkach w pięciu kategoriach: kata „pierwszy krok”, kata dzieci open, kata seniorów open oraz kata juniorek i kata juniorów, gorąco oklaskiwanych przez widzów, nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie trofeów.

Podsumowując turniej, Waldemar Szwedek – prezes klubu karate TKKF „Tęcza” w Gostyniu podkreślił: - „Adepci karate pokazali się z dobrej strony, a walki sportowe były bardzo zacięte i pokazały dobre przygotowanie wszystkich zawodników i zawodniczek. Zmagania seniorów i juniorów były tak wyrównane, że konieczne były dogrywki. Potwierdziła się też wysoka forma dziewcząt, które w kategorii juniorek udowodniły, że nie przypadkowo wywalczyły ostatnio najwyższe tytuły w Wielkopolsce.”

Dodatkową motywacją dla startujących zawodników była obecność licznie zgromadzonych rodziców, głośno dopingujących startujących zawodników.

Turniej sędziowali: Waldemar Szwedek – sędzia główny turnieju, Mieczysław Polewski i Mirosław Sobkowiak – sekretarze turnieju oraz Maria Skornia, Aleksandra Nojman, Weronika Dąbrowska, Marcin Danek, Dawid Matuszak, Marek Marcinkowski i Jerzy Kretkowski – sędziowie planszowi.

Organizację IX Turnieju Karate TKKF „TĘCZA” wsparli: Powiat Gostyński, Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Wyniki

A. Kata „pierwszy krok”: 1. Piotr Feledziak, 2. Gabriela Matyla, 3. Wojciech Kuberka, 4. ex aequo: Adam Wlakowiak i Olaf Rybakowski,

B. Kata dzieci open: 1. Tobiasz Michnowski, 2. Leszek Jakubiak, 3. Albin Kryczkowski,

C. Kata seniorów open: 1. Jakub Gałat, 2. Alicja Kryczkowska, 3. Michał Wojtyczka, 4. Małgorzata Wojtkowiak, 5. Patrycja Szpruta,

D. Kata juniorek: 1. Agnieszka Leciej, 2. Amelia Ziółek, 3. Anna Mila,

E. Kata juniorów: 1. Dawid Mrowiński, 2. Dawid Mila, 3. Paweł Kordus, 4. Maksymilian Pawłowski.

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawoej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Władysława Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

601 071 491

E-mail:

tecza.gostyn@o2.pl

Www:

http://www.facebook.com/tkkftecza 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dorośli
  • dzieci
  • młodzież
  • sport, wypoczynek