Przejdź do treści głównej

Materiały po webinarium portalu ngo.pl: Zmiany w prawie, nowe obowiązki w 2018 r. Organizacjo, musisz je znać! [film]

autor(ka): Renata Niecikowska, ngo.pl
2018-03-01, 03:33
Na jakim wzorze organizacja sporządza sprawozdanie finansowe za 2017 r.? W jakim terminie składa CIT-8 do urzędu skarbowego? Co to jest JPK? Jakie zmiany czekają stowarzyszenia zwykłe, a jakie OPP? Odpowiedzi na te, jak też wiele innych, pytań poznacie dzięki nagraniu z naszego webinarium o zmianach w prawie. Zachęcamy do oglądania!

Podczas webinarium informujemy także o zmianach w ustawie o pożytku w związku z powstaniem Narodowego Instytutu Wolności – co to oznacza dla OPP (wykazy, sprawozdania, kontrola, likwidacja) oraz dla Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Poruszamy także kwestię 1% od emerytów.

Naszą ekspertką była Monika Chrzczonowicz – doradczyni serwisu poradnik.ngo.pl, która wspiera organizacje merytorycznie w aspektach formalno-prawnych związanych m.in. z zakładaniem i rejestracją nowych podmiotów. Podpowiada organizacjom, jakie mają prawa i obowiązki, jakich terminów powinny dotrzymać. Doradza również w aspektach związanych z likwidacją fundacji/stowarzyszeń, działalnością odpłatną pożytku publicznego, działalnością gospodarczą i współpracą z samorządem. Członkini zarządu Stowarzyszenia Klon/Jawor, Sieci SPLOT i warszawskiego BKDS ds. organizacji wspierających.

Webinarium prowadziła Małgorzata Dąbrowska – specjalistka ds. webinariów, konsultantka w firmie Dimpact.

00:00 - 01:46 Powitanie

01:47 - 11:54 Część I Zmiany w ustawie Prawo o stowarzyszeniach; ćwiczenie na tablicy

11:55 - 30:52 Część II Zmiany „księgowe”, obowiązki sprawozdawcze; ankieta

30:53 - 38:48 Część III Zmiany w ustawie o pożytku w związku z powstaniem Narodowego Instytutu Wolności; pytanie na czacie

38:49 - 40:36 Część IV 1% od emerytów

40:37 - 63:15 Sesja pytań i odpowiedzi, zakończenie

Materiały do pobrania:

Poniżej, w plikach do pobrania, udostępniamy prezentację omawianą na webinarium w formacie pdf.

Przydatne linki:

***

Webinarium organizowane jest w ramach:

  • Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy
  • Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Wspieranie Organizacji Pozarządowych", realizowanego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Zobacz pełną ofertę na warszawa.ngo.pl/scwo.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami SCWO:


Webinaria ngo.pl realizuje Dimpact.

Wspieramy cele statutowe Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Sprawdź, co to są webinaria ngo.pl i dlaczego warto z nich korzystać.

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • księgowość
  • obowiązki
  • pożytek publiczny
  • prawo